פרשת בני הזוג נתניהו והחוקרים הפרטיים: השבוע חשף כתבנו עמית סגל במהדורה המרכזית את עדויות אחד מהחוקרים הפרטיים שעקבו אחרי ראש הממשלה ורעייתו לפני בחירות 2009, בהוראת קדימה. הערב (רביעי) התייחס נתניהו לפרשה ותקף את ה"דממה בתקשורת" בעקבות שידור הכתבה. במפלגת "התנועה" בראשות לבני תקפו בחזרה: "נתניהו מתבכיין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"השבוע חשף עמית סגל בחדשות 2 ש'קדימה' בראשות ציפי לבני הפעילה רשת של חוקרים פרטיים נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו", נכתב בהודעת הליכוד שפורסמה גם בדף הפייסבוק של ראש הממשלה. "מאז - דממה בתקשורת. מאז הפרסום לבני התראיינה פעמיים ואפילו לא נשאלה על כך ולו ברמז".

נתניהו הוסיף ותקף: "תארו לכם מה היה קורה אם הליכוד בראשות נתניהו היה שולח חוקרים פרטיים לבלוש אחר ציפי לבני ובעלה. אמות הסיפים היו רועדות: דרישה לוועדת חקירה, דיונים בכנסת, תחקירים, כותרות מפוצצות. ופה - כלום!אין מדד טוב יותר לצביעות התקשורתית ביחס לנתניהו".

ממפלגת "התנועה" נמסר: "נתניהו כרגיל מפחד מלבני, מתבכיין ומעוות את הפרסומים עצמם בהם הובהר שלבני אינה קשורה לעניין. זה ההבדל בין מי שהתלוננה במשטרה כנגד מי שגונב כספי ציבור (גם במחיר אישי של רפש שהוטח בה על ידי הגזבר שהודח והוגש נגדו כתב אישום) לעומת מי שנחקר במשטרה בעצמו ומקורביו נגועים בשחיתות".

ציפי לבני ונתניהו בימים טובים יותר | צילום: פלאש 90

"פנו אליי לגבי תצפית במלון"

 בכתבה נחשפו עדויותיו של החוקר הפרטי רפי חאמי במשטרה. בין השאר אמר חאמי: "אני זוכר מפגש אחד ודאי בבית מפלגת קדימה ברחוב גיסין בפתח תקווה, אם אני לא טועה בחדר של ציפי לבני".

גם מנכ"ל המפלגה דאז משה שחורי אישר את הדברים בעדות בבית משפט: "הייתה פגישה בין החוקר לבין האנשים של ציפי שבה סוכם על המעקבים (אחר נתניהו)".

"איל ארד (מנהל הקמפיין של לבני במערכת הבחירות) פנה אליי בקשר לעבודה של תצפית במלון קראון פלאזה בתל אביב, בו שהה ביבי נתניהו", אמר חאמי בעדותו. "בהמשך נפגשתי עם ארד, שתי פגישות. האחת במטה הבחירות של המפלגה בתל אביב והשנייה בבית קפה בסמוך לרחוב ארלוזורוב. ארד פירט בפניי כאמור את דרישת העבודה הנ"ל ודיבר איתי גם על המחיר".

"דיברנו על שבוע עבודה, ההערכה שלי הייתה סך של 70-80 אלף שקלים, משהו כמו 10,000 שקלים ליום עבודה", הוסיף החוקר הפרטי. חאמי הוסיף כי "איל ארד הוצג כיועץ ומי שמנהל את מסע הבחירות. אני רוצה לציין שמי שטיפל ואמר מה צריך לעשות בפעולת התצפית הוא איל ארד".

איל ארד
איל ארד | צילום: Flash90

 

חאמי צירף אליו עוד ארבעה חוקרים שמתחזים לזוגות שיושבים בלובי ומתעדים בסתר את בני הזוג נתניהו. לפי העדות, מטרת המעקב הייתה הקלטה ותיעוד של פגישות נתניהו ורעייתו עם שני אנשי עסקים מוכרים: האחד מיליארדר והשני עוד היה אז מקורב לזוג ומאז חצה את הקווים, כל זאת כדי להשיג מידע מביך על מועמד הליכוד לראשות הממשלה.

"ביום 25.12.08 התמקמתי יחד עם עובדים שלי במלון קראון פלאז'ה בלובי המלון", סיפר חאמי. "במהלך היום ביצענו שעות תצפית ארוכות. לעיתים יצאנו לתצפית בנקודות סמוכות. למיטב זכרוני דיווחתי לאיל ארד". החוקרים חזרו הביתה עם תיעוד של פגישות ושיחות של נתניהו עם אנשי העסקים, ומדובבים שיחה של שרה על ידי אחד החוקרים.

האירוע הזה חמור לא רק מבחינה ציבורית אלא גם אבטחתית: נתניהו הוא אישיות מאובטחת על-ידי השב"כ כיושב ראש האופוזיציה, ובכל זאת איש לא שם לב לגורמים שקרבים אל נתניהו עד כדי מרחק הקלטה. אולם ביום למחרת נקטע המעקב: מבצע "עופרת יצוקה" פורץ ונתניהו נטש את קראון פלאזה לטובת סיורים בדרום המותקף.

איל ארד מסר השבוע בתגובה: "איני מכיר אדם בשם רפי חמי, מעולם לא הזמנתי ממנו עבודה, ומעולם לא הזמנתי או הפעלתי או הייתי קשור, לחוקר פרטי במהלך מערכת בחירות, לא ב-2009 ולא בשום מערכת בחירות אחרת, ולא דיווחתי או קיבלתי מידע מחוקר פרטי. כל מי שקושר אותי לכך עושה מעשה בועז הרפז, כלומר משקר ונתלה בשמי כדי לחפות על מעשיו הנלוזים".