דוד אמסלם (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
יוזם החוק, דודי אמסלם | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

חוק ההמלצות שעבר לפנות בוקר (חמישי) בקריאה שלישית הוציא תגובות שונות מרחבי הקשת הפוליטית. רגע לפני שהלכו לישון אחרי לילה מתיש של הצבעות, הח"כים התפנו לרשת הטוויטר וצייצו את תגובותיהם לחוק שחוקק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מודה לכל מי שהיה שותף לעבודה המאומצת בימים האחרונים", צייץ יו"ר הקואליציה ויוזם תיקון החוק דוד אמסלם. "המבחן הראשון שלי כיו״ר קואליציה עבר בהצלחה. וכעת, לאחר שהגימיקים של האופוזיציה כשלו, נישן כמה שעות ונחזור אל הכנסת כדי להמשיך לעבוד כאן למענכם".

"סיימנו. לילה טוב. לילה של הארת פנים", צייץ ח"כ יהודה גליק מהליכוד. חברתו למפלגה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי צייצה: "חוק ההמלצות מאחורינו. התקציב לפנינו. הקואליציה צלחה את זה בלכידות גבוהה".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי | צילום:

באופוזיציה היו מעט פחות מרוצים. "כמצופה, חברי הקואליציה התגברו על הבושה וחוק החרפה, המכונה חוק ההמלצות, עבר במליאה", צייץ ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני). חברו למפלגה ח"כ חיליק בר צייץ: "יום עצוב לדמוקרטיה ולשלטון החוק".

 "חוק ההמלצות המושחת של נתניהו עבר בפער קטן. נמשיך להאבק בממשלה הזו", צייץ יוזם הפיליבסטר, יו"ר סיעת המחנה הציוני יואל חסון. "כל האופוזיציה היתה כאן, 54 חברי כנסת. אחרי הבחירות נהיה ביחד 61 חברי כנסת לפחות ונבטל את החוקים האלו".

 ח"כ מירב מיכאלי פנתה אף היא לרשת החברתית ושיתפה בשיחה שניהלה עם שרת המשפטים איילת שקד מיד לאחר ההצבעה. "איילת שקד אמרה לי עכשיו ביציאה מהמליאה: 'עכשיו חודש לא נעביר הצעות חוק של האופוזיציה', שאלתי למה, עונש על הפיליבסטר? אמרה כן", סיפרה מיכאלי שהוסיפה לאחר מכן: "סך הכול הגיוני. נשים וגברים שנפרדו ומגיעה להם חלוקה של החיסכון הפנסיוני וזקוקים לה ממש, לא יוכלו לקבל אותה כי הקואליציה ברוגז".

במליאה פחות מחבבים טלפונים ניידים (צילום: ערוץ הכנסת, חדשות)
ח"כ יואל חסון | צילום: ערוץ הכנסת, חדשות

"זהו הגעתי הביתה והשעה רק 02:40", צייץ ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני). "הולך לנוח ולאגור כוח לקראת ההטרלות החדשות של הממשלה שכבר מונחות לפתחנו - לילה טוב בוקר טוב". ח"כ תמר זנדברג ממרצ סיכמה את ליל ההצבעות בציוץ: "ויהי ערב ויהי בוקר חוק ההמלצות".

"הכנסת אישרה הערב חוק אנטי מוסרי שמעוות ללא תקנה את עקרונות הצדק והשקיפות", מסר ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני). "החוק הזה נועד לסרס את מערך החקירות של משטרת ישראל. הוא מגן על החזקים ופוגע בחלשים. חוק זה נכנס אמנם לספר החוקים אך לא ייאכף לעולם".