שעות לאחר שהתנגדותו לפינוי התנחלויות פורסמה אמש בריאיון לחדשות 2, אבי גבאי הגיע הבוקר (שלישי) לסיור בעמק הירדן וניסה להסביר את העמדות שעוררו סערה. "אני בעד שנגיע לפתרון מדיני שמתבסס על שתי מדינות לשני עמים", הבהיר גבאי. "פתרון שיוביל למדינה מפורזת, עם ריבונות ישראלית על גושי ההתיישבות והימנעות עד כמה שאפשר מפינוי של יהודים מבתיהם, כמו גם מפינוי של ערבים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו, הוא תומך ב"מציאת פתרונות יצירתיים כדי להימנע מפינוי כואב" אך מאמין שלא צריך לנתב כספים רבים יותר להתנחלויות מבודדות מאשר לערים ויישובים בפריפריה. "אני בעד שכל אזרח ישראלי יקבל את כל השירותים ממדינת ישראל אבל אני נגד מצב שבו מקבלים יותר ואת זה צריך לשנות", אמר.

כאמור, ההתבטאות הנוכחית של גבאי נאמרה בסיור בעמק הירדן שנועד לחזק את החקלאים הסובלים מהצתות, התנכלויות וגביית דמי חסות מכנופיות מאורגנות. חרף זאת, המכה הקשה עוד לפניהם והחקלאים עתידים לסבול מקיצוץ מסיבי במכסות המים.

גבאי, שנועד במקום עם ראש המועצה האזורית עידן גרינבאום ויו"ר הוועדה החקלאית במועצה האזורית עמק הירדן רון יצחקי, אמר כי "החקלאות גוועת בגלל הזנחה ממשלתית. ההתיישבות והחקלאות הן הבסיס של הכל. לא ניתן לחקלאות להיעלם כי בלעדיה אין תעשייה ובלי חקלאים והתיישבות בגבולות לא יהיה ביטחון".