נתניהו (ארכיון) (צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות)
נתניהו: מנסים להדביק לי את ההסתה | צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות

אחרי הסערה שעורר יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, כשאמר כי רצח יצחק רבין לא היה רצח פוליטי, מבהיר היום (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו - שטרם התבטא בנושא - כי "רצח רבין היה רצח פוליטי מזעזע שכולנו מוקיעים אותו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו התייחס נתניהו גם להאשמות שנשמעו כלפי התנהלותו בתקופה שקדמה לרצח רבין ולחלקו בהסתה נגד ראש הממשלה המנוח.

"מאז הרצח ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח", כתב נתניהו שהוסיף סרטון וידיאו ובו התבטאויות שלו בעצרות ובריאינות מאותה תקופה, בהם יצא נגד דברי הנאצה שהופנו כלפי רבין.

את הדברים שגררו ביקורת חריפה ושורה של גינויים אמר ראש הקואליציה דוד ביטן באירוע שבתרבות בתיאטרון חולון לפני שבוע. במהלך האירוע נשאל ביטן אם בכוונתו להשתתף בעצרת לזכר רבין שנערכה באותו ערב בתל אביב ואמר: "לא אהיה הערב בעצרת, רצח רבין זה לא רצח פוליטי".

"מנסים לצייר כאילו הפוליטיקאים רצחו אותו", התרעם ביטן. "עצרת רבין צריכה להיות ממלכתית וממומנת על ידי כספי המדינה בהחלטת הממשלה". דבריו מגיעים לאחר שתחילה בוטלה העצרת ולבסוף הוחלט במחנה הציוני לממן את האירוע ולקיים אותו כסדרו.