נתניהו התקפל (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
רוב הציבור מתנגד למעורבות הממשלה בתאגיד | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

רוב גדול בציבור הישראלי סבור שראש הממשלה עוסק בשינויים בשוק התקשורת על מנת לחזק את שליטתו הפוליטית בה - כך עולה מ"מדד השלום", סקר שערכו המכון הישראלי לדמוקרטיה ואוניברסיטת תל אביב ובעקבות הסערה סביב פעילות תאגיד השידור הציבורי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

61% מהנשאלים הביעו התנגדות למעורבות הממשלה בתכנים ובמינויים בשידור הציבורי, לעומת 33% בלבד שתומכים. יותר משני שלישים מהציבור - 68.5% - אמרו כי הניסיון לבטל את התאגיד נובע מהרצון של נתניהו לחזק את השליטה הפוליטית בו, לעומת 21% שסבורים שמטרתו להפוך את התקשורת למאוזנת ואיכותית יותר. רק 9% מהנשאלים מאמינים כי המהלך נובע מרצון לחסוך כסף.

בסקר נבדקה גם עמדת הציבור בנוגע לעמדות שהביע שר הביטחון אביגדור ליברמן בריאיון שהעניק לעיתון פלסטיני. 67% מהנשאלים הסכימו עם ליברמן כי ביכולתה של ישראל להשמיד את חמאס, אך 50% סברו שבמקרה כזה הרצועה תידרדר לאנרכיה או שישתלטו עליה גורמים אסלאמים קיצוניים כמו דאע"ש או אל-קעידה.

צילום ארכיון (צילום: אריאל חרמוני / פלאש 90, חדשות)
מרבית בישראלים מאמינים שישראל יכולה להשמ | צילום: אריאל חרמוני / פלאש 90, חדשות

54% תומכים במתווה שהציע ליברמן, לפיו אם חמאס יפסיק לחפור מנהרות ולירות רקטות, ישראל תסייע בבניית נמל ימי ושדה תעופה בעזה, לעומת 43% שמתנגדים. רוב קטן של 53% סבורים שניתן להמשיך עוד זמן רב בקיפאון המדיני, אל מול 41% שאינם סבורים כך. 46% מהציבור היהודי תומך בסיפוח כל שטחי יהודה ושומרון, אל מול 42% מהציבור שמתנגד.