מהומה בדיון בוועדת הכספים של הכנסת: חילופי דברים קשים נרשמו היום (חמישי) בין חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) לבין חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי). "סמוטריץ' הוא פשיסט עם איי קיו", הטיח טיבי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך דיון בנושא אישור פטור ממס לעמותות, האווירה התחממה בשל בקשה להעניק פטור לארגון אמנסטי, בקשה אליה מתנגד סמוטריץ' בגלל שלדעתו הם פועלים נגד האינטרסים של ישראל בעולם.

אך הדיון סטה מהנושא במהירות, כשסמוטריץ' טען כלפי טיבי כי "הסטודנטים הערבים מתקבלים בטכניון כי מורידים להם תנאי סף כהעדפה מתקנת". הוא הוסיף והטיח בטיבי כי "האנאלפביתים שלכם תופסים מקומות באוניברסיטה, תראו לי ערבי אחד שעבר פסיכומטרי בכניסה לאקדמיה". 

על כך השיב טיבי: "שוב ההפרדה בחדרי לידות מכה שנית. האמת היא שערבים מצטיינים מרגיזים אותך ומרגיזים כל גזען. הסטודנטים הערבים האלה הצטיינו והתקבלו למרות הגזענות והאפליה. זה למרות שהם ערבים ולא בגלל שהם ערבים בישראל. אנחנו גאים בהם". טיבי אף הוסיף כי "לא קראתם את ההיסטוריה של העם שלכם? בעבר דיברו ככה על יהודים שהיו מצטיינים באירופה, ובגלל זה פעלו נגדם".

בעקבות הדברים של סמוטריץ' אמר חבר הכנסת באסל גטאס כי הוא וחבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד הם "בורים", הערה שעליה הגיב טיבי ואמר כי "לא, סמוטריץ לא בור. הוא פשיסט עם איי קיו".