השטח שבו אושרו יחידות הדיור
התכנית ליחידות הדיור החדשות | צילום:

האם ישראל עומדת להקים התנחלות חדשה מזה שנים ארוכות? הממשלה אישרה הקמת 98 יחידות דיור חדשות סמוך להתנחלות שבות רחל בבנימין - ספק התנחלות חדשה, ספק הרחבה "יצירתית" של שבות רחל. מטרת יחידות הדיור - חלופה עבור התושבים שיפונו מעמונה בעקבות פסיקת בית המשפט העליון.

לעדכונים נוספים לשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התכנית החדשה אושרה ביום רביעי האחרון על ידי ועדת התכנון העליונה. ידיעה על הדיון של ועדת התכנון פורסמה לראשונה באתר nrg. התכנית כוללת גם אפשרות להרחבה עתידית של 200 יחידות דיור נוספות וכן הקמת אזור תעשייה.

החוק האירי נגד ההתנחלויות
תושבי עמונה יסכימו לחלופה? | צילום: פלאש 90 נועם מוסקוביץ, חדשות

למרות שבאופן רשמי מדובר בהרחבה של שבות רחל, ארגוני שמאל מתעקשים כי מדובר בהתנחלות חדשה לכל דבר. "אירוני שהתכנית אושרה ביום שבו פרס נפטר", אמרו הערב בשלום עכשיו. "נתניהו, שהציג את עצמו בהלוויה כמי שרוצה שלום, התגלה כמי שבונה התנחלות ראשונה מאז תקופת רבין וממשיך להציב מכשולים לשלום".

אזור התעשייה שיוקם
אזור התעשייה שיוקם | צילום:

תושבים בעמונה אמרו הערב לחדשות 2 כי הם אינם מקבלים את החלופה שמתכננת הממשלה וכי הם ממתינים לחוק ההסדרה או להסדר משפטי אחר. ח"כ תמר זנדברג (מרצ) תקפה את ההחלטה: "הממשלה מחליפה הפרת חוק אחת באחרת. הפתרון לגזילת הקרקעות הפרטיות בעמונה אינו תחילתה של תנופת בנייה בהתנחלויות".