נתניהו בישיבת הממשלה, ארכיון (צילום: קובי גדעון / לע"מ)
השרים יידרשו לערוך קיצוץ (ארכיון) | צילום: קובי גדעון / לע"מ

מחיר המשברים הקואליציוניים - קיצוץ רוחבי בתקציב 2017: השרים יידרשו לאשר היום (ראשון) קיצוץ רוחבי גדול בתקציב משרדיהם, זאת בכדי לממן יוזמות חקיקה והסכמים קואליציונים שעלו בשנה האחרונה. בין השאר נטען כי הקיצוץ נועד לתקצוב המשך פעילות רשות השידור במקביל לתאגיד השידור הציבורי "כאן", שנובע מרצון ראש ממשלה לסגור אותו. הקיצוץ יממן גם את עלות מתווה עמונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הצעת ההחלטה שאותה יצטרכו השרים לאשר, נכתב כי בכדי לעמוד במסגרות התקציב שנקבעו בחוק ידרשו לבצע שינויים בסדרי העדיפויות בתקציב המדינה ולהפחית את בסיסי תקציבי משרדי הממשלה בשנה הבאה בשיעור של 1.25%.  

הצעת הקיצוץ שהשרים יצטרכו לאשר
הצעת הקיצוץ שהשרים יצטרכו לאשר | צילום:

בהצעת ההחלטה צוין כי הקיצוץ נועד לאפשר את המשך מימון פעילות רשות השידור עד ל-31 באפריל 2017, וכן הקמת מבני מגורים חלופיים לתושבי עמונה ועופרה. כמו כן צוין כי הקיצוץ נובע בשל הרחבת הסיכומים הקואליציונייים, וכן בשל תוספת מענק השתלבות בעבודה, מיגון הניוד ביהודה ושומרון ותעסוקת פלסטינים. בנוסף, הקיצוץ ישמש להזרמת יותר ממליארד שקלים לחינוך החרדי.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי על אף הצורך בקיצוץ, יתנגד להחלטה. "ההצעה לקיצוץ רוחבי בתקציב שהופצה הלילה תפגע קשות בתכניות המשרד לבטחון הפנים", טען השר. "קיצוץ של 37 מיליון שקלים לשנה במשרד שכמעט כל תקציבו הולך למשכורות אנשי הביטחון, משמעו פגיעה קשה בתכניות חדשות כמו אכיפה במגזר הערבי וחיזוק ביטחון ירושלים. לא אוכל לתמוך בקיצוץ כזה ואצביע נגדו בממשלה".