"חסר לישראל שר ביטחון במשרה מלאה" (צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
בנט ונתניהו, ארכיון | צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

איך היה ראוי להגיב לבחירת טראמפ? אחד ה"ממהרים" בממשלה לברך את טראמפ על ניצחונו בבחירות בארה"ב היה שר החינוך נפתלי בנט. יו"ר הבית היהודי הצהיר כי בכך "תם עידן המדינה הפלסטינית" וקיווה כי מדובר בשינוי כיוון - אך היום (שישי) מותחים עליו ביקורת בקואליציה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים בשלטון אמרו בתגובה לבנט כי "אובמה עדיין כאן", כלומר בבית הלבן, ובישראל לא רוצים לדחוק את הנשיא האמריקני למהלך קיצוני באו"ם לפני תום כהונתו.

כמו כן, מזהירים הגורמים, צריך לחכות ולראות לאיזה כיוון מוביל טראמפ לפני שחוגגים: "צריך לעשות את הדברים בשקט". הגורמים סיכמו כי "גם במקרה זה, בנט פעל משיקולים פוליטים פנימיים ולא דיפלומטיים".

בקרוב תחנת רכבת על שם נשיא ארה"ב? (צילום: רויטרס, חדשות)
לא הגיב למחמאה עדיין. טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

בנט: "ניצחון האמת על המוסכמות הישנות"

"ניצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ, שהיא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו", אמר השבוע בנט. "זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית".

"אנו בטוחים שהקשר המיוחד בין ארה"ב לבין ישראל יישמר, ואף יתחזק", הוסיף בנט. "זהו ניצחון האמת הפשוטה על המוסכמות הישנות והמתפוררות, ניצחון האינטרס של המדינה על אינטרסים של אליטות שהולכות וקורסות אל מול עינינו".

שרת המשפטים איילת שקד בירכה אף היא את טראמפ על ניצחונו, וקראה לו להעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לעיר הבירה. "אני מברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל", ציינה. "זאת הזדמנות לממשל האמריקני להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות".