ח
"לא פגעתי בביטחון המדינה". גטאס | צילום: הדס פארוש / פלאש 90

מליאת הכנסת התכנסה היום (חמישי) על מנת להכריז באופן רשמי על הסרת חסינותו של חבר הכנסת בסאל גטאס(הרשימה המשותפת), החשוד שהבריח טלפונים סלולריים לאסירים בטחוניים. מוקדם יותר היום שלח גטאס מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וליו"ר ועדת הכנסת יואב קיש בו הוא מודיע כי הוא מוותר מרצונו על החסינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון וידאו שפירסם היום ובו הוא פונה בערבית לציבור הערבי הוא טוען כי ישתף פעולה עם החוקרים. "לא פגעתי בביטחון המדינה, ואענה על כל שאלה של החוקרים", אמר גטאס. "את החסינות שייקחו לפרצוף, לא עשיתי כלום". גטאס הוסיף כי לטענתו הבקשה להסיר את חסינותו היא "חסרת תקדים והחלטה לא ראויה".

נכנס לכלא. גטאס
"צעד קיצוני" גטאס | צילום: רועי אלימה / פלאש 90

הודעתו של גטאס הגיעה לאחר שאתמול התכנסה ועדת הכנסת והצביעה בעד הסרת חסינותו. גטאס עצמו החרים את הדיון ולא הגיע לייצג את עצמו ואף לא שלח נציג מטעמו שייצג אותו. "הדיון בוועדת הכנסת היה כצפוי מתלהם, פוליטי ולא ענייני", כתב חבר הכנסת במכתב בו הודיע על הסרת חסינותו. "אין בכוונתי לתת יד לאווירת ההסתה הפרועה נגדי להימשך, ולכן, הרי פונה אליכם בדבר נטילת חסינותי".

ח״כ גטאס הדגיש כי בצעד חריג וחסר תקדים, ביקש היועץ המשפטי לממשלה שוועדת הכנסת תסיר את חסינותו בפני חיפוש ומעצר והגדיר את המעשה "דבר שכבוד היועמ"ש לא שש לעשות מעולם נגד ח"כ מכהן, גם בחמורות שבפרשות בהן חברי כנסת נחקרו ואף הורשעו בעבירות של שוחד, שחיתות, אונס ואף בחשדות חמורות בהרבה".

_OBJ

״אין כל ספק שצעד קיצוני זה תזמונו ואופיו, תואמים לגלי הקול המתלהמים של חברי וועדת הכנסת שספק אם עיינו בבקשה", הוסיף ח"כ גטאס, "דבר המעלה חשש כבד לאיפה ואיפה בשיקול דעתו של היועמ"ש בעת שקיבל ההחלטה להגיש הבקשה, זאת על אף שהתייצבתי לחקירה ועניתי על כל השאלות של החוקרים ולאחר שהודעתי בבירור שאענה לכל פעולת חקירה חוקית ככל שיידרש ובכל עת.״