פייסבוק ,פלאפון,איפון (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

איך פייסבוק מונעת פרסום הסתה? בוועדת המדע דנים הבוקר (שני) בפרסום תכנים המעודדים מעשי טרור ברשתות החברתיות, בפייסבוק בפרט. חברת הכנסת רויטל סוויד (המחנה הציוני), טענה כי "פייסבוק הפכה להיות גן עדן לטרוריסטים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"חשוב לומר מיד: פייסבוק לא מחבלת, לא מעודדת טרור. אין את הנרטיב הזה פה", אמרה סוויד, שיזמה הצעת חוק פרטית שתאפשר לבית המשפט להורות על הסרת תכנים מהרשת החברתית. "אבל פייסבוק הפכה להיות הקול קורא להסתה לטרור, לא בטובתה ולא ברצונה".

"האם בגלל שהעידן הטכנולוגי מתקדם נאמר אפילו לשנייה אחת שאין מה לעשות?", תהתה סוויד. "כמו שפייסבוק מנעה פדופיליה ופורנוגרפיה ברשת כך שתמנע גם טרור. העידן הטכנולוגי תמיד התקדם, תמיד נהיה קצת מאחוריו ולכן המחויבות של החברות פייסבוק, טוויטר וגוגל - היא לשים את הגבולות. זה במשמרת שלכן".

חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) התייחסה לאמירתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, לפיה "לפייסבוק יש דם על הידיים", וטענה כי "בואו נשאל של מי האחריות ועל מי מטילים אותה. אנחנו צריכים להיות בהידברות עם פייסבוק כדי להביא את מי שמניע ומסית לטרור לדין".

נציגת חברת פייסבוק, ג'ורדנה קוטלר הבהירה כי "אני מקווה לעבוד אתכם כל השנה כדי לוודא שפייסבוק מתמודדת עם הנושא בצורה מיטבית. אתם עושים שירות גדול בכך שאתם מביאם את זה לסדר היום".