ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שמנהל בימים אלה גם קמפיין שטח בתוך הליכוד לקראת התמודדות עתידית בשורות המפלגה, ממשיך ימינה. בהקלטה שהגיעה היום (שלישי) לידי חדשות 2 Online, נשמע ברקת אומר לסטודנטים במפגש סגור כי צריך לתת לפלסטינים "אוטונומיה אזרחית" ולא "מדינה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במפגש שהתקיים בביתו של ברקת בבית הכרם לפני כשבועיים, הבהיר ברקת כי לפי דעתו צריך לתת לפלסטינים אוטונומיה אזרחית משודרגת. "אנחנו לא צריכים לנהל את שכם, ולא את השכונות הערביות בחברון, ולא את ג'נין", אמר ברקת. "שייתנו לנו לנהל את היהודים, אנחנו בשמחה רבה ניתן להם להתנהל בעצמם".

"בתפיסת עולמי צריך לנהל שלושה מימדים: בראש ובראשונה הביטחוני - כי בוודאות של מאה אחוז הם יתהפכו עלינו", הוסיף ברקת בהקלטה שנשמעת כאן לראשונה. "ולכן אתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד אף מלחמה, אתה לא יכול להרשות לעצמך לא לייצר אחיזה בשטח שנותנת לך ביטחון".

ברקת ונתניהו, ארכיון (צילום: רויטרס)
ברקת ונתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס

בהמשך הדברים ברקת מציג מודל של "כלכלה משולבת", וגם כאן בחירת המילים שלו שנויה במחלוקת. "האדם ברחוב רוצה פרנסה, ושילוב כלכלה בין היתרונות היחסיים שלנו כיהודים לבין כוח העבודה של הערבים - הוא הרבה יותר טוב מאשר הפרדה של הכלכלות", הוא מסביר.

עוד נשמע ברקת בהקלטה כשהוא "מתרברב" בקשריו עם ראשי המתנחלים. "אני מבקר לא מעט ביהודה ושומרון, יוצא לי לא מעט להתחכך עם החברים, הייתי שבוע שעבר בבנימין, לפני ארבעה חודשים אצל יוסי (דגן) בשומרון, לפני שלושה חודשים בהר חברון", סיפר ראש עיריית ירושלים.

מלשכתו של ראש העיר ברקת בחרו שלא להגיב לפנייתנו על הדברים שנאמרו בהקלטה.