נפתלי בנט (צילום: חדשות 2)
בנט | צילום: חדשות 2

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט רומז הערב (רביעי) כי בני המגזר הערבי הם שאחראיים לשריפות המשתוללות ברחבי הארץ ביממות האחרונות. "רק מי שהארץ לא שייכת לו מסוגל לשרוף אותה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חברו למפלגה, חבר הכנסת מוטי יוגב, הצטרף לדברים וצייץ גם הוא: "אמת. מי שהיא שלו נוטע בכרמים - שלצערנו נשרפים כעת".

מוקדם יותר הערב אמרו בפיקוד המשטרה כי "גל הצתות פוקד את הארץ" - זאת לאחר ש-220 מוקדי אש התגלו לאורך היממה האחרונה, כשחלק לא מבוטל מהשריפות מוגדר כהצתות. בשל כך, החליטו השר לביטחון פנים גלעד ארדן והמפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך לתגבר משמעותית את סיורי המשטרה ומשמר הגבול באזורים המיוערים: הן כדי לייצר הרתעה והן כדי לחזק את יכולת הגילוי המהיר של המציתים.

הציוץ של השר (צילום: טוויטר)
הציוץ של השר | צילום: טוויטר

על פי הנתונים הרשמיים, 189 מהשריפות שהתרחשו ברחבי הארץ היו בשטחים פתוחים. טייסת הכיבוי ביצעה 107 גיחות במהלכן הוטלו 50 טון חומר מעכב בעירה, וסך הכול ביצעו 75 שעות טיסה.

במקביל, במערכת הביטחון ובשירותי הכבאות התעורר החשש שמחר צפוי יום מאתגר לא פחות, אולי אפילו יותר, עבור הכוחות בשטח - הן מבחינת השריפות והן מבחינת מזג האוויר, שעלול להחמיר. במקביל, בעקבות ההתפתחויות האחרונות, החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן לבקש סיוע של מטוסי כיבוי מרוסיה, איטליה, יוון, קרואטיה וקפריסין.

"יש כאן שיתוף פעולה יוצא מן הכלל והפקת לקחים גדולה מאוד שמאפשרת לכולם לעבוד בשיתוף פעולה מלא", אמר ראש הממשלה נתניהו מתוך חדר הפיקוד המיוחד שנפתח. "היעד הראשון שלנו זה הצלת חיים. צריך להבין את זה: לפני כל דבר - הצלת חיים. יעד שני זה הצלחת רכוש, אומנם כואב, איבדנו קצת רכוש, אבל זה ניתן לתיקון. חיים אי אפשר להשיב. ולכן אני מבקש מכל אזרחי ישראל שנמצאים בטווח של השריפות הללו להקשיב להוראות של הרשויות ולעשות בדיוק מה שהם אומרים".