נתניהו והליכוד ממשיכים במתקפה החריפה נגד ח"כ גטאס: יממה לאחר שפורסמה לראשונה בחדשות 2 הפרשה בה נבדק החשד שח"כ בסאל גטאס (הרשימה המשותפת ) הבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים, התייחס היום (שני) ראש הממשלה נתניהו בישיבת סיעת הליכוד לחשדות - וגם מתח ביקורת על העובדה ש"יש עתיד" לא תומכת בשלב זה במהלך הדחתו או השעייתו של חבר הכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושב שהדבר מחייב חקירה מעמיקה, אם החשד יתברר כנכון הרי שמדובר בעבירה חמורה ביותר נגד ביטחון המדינה ואזרחיה", אמר נתניהו בנוגע לחשדות המיוחסים לגטאס. "מי שפוגע - צריך להיענש בחורמה. מי שמזדהה עם אלה שרוצים להשמיד את מדינת ישראל מקומו לא בכנסת ישראל בעניין הזה". נתניהו שיבח את השר זאב אלקין שהחל לאסוף חתימות עבור מהלך ההדחה: "תרצה להחתים חברים כאן, אני אחתום".

נתניהו הוסיף: "שמעתי שלפיד הורה לא לחתום - זה לא מפתיע, מאכזב אך לא מפתיע, כי מדובר באיש שמאל שעומד בראש מפלגת שמאל. הוא מנסה להסוות את זה, אבל העובדה הפשוטה שהוא מוביל ממשלת שמאל... מפלגת שמאל, יותר נכון... נחשפה עכשיו בפני כל. אני מקווה שהוא ישנה את דעתו אבל הציבור בוודאי יקבע את דעתו גם אליו", סיכם נתניהו את המתקפה על לפיד, שכיהן כשר האוצר בממשלתו הקודמת.

התפטר מהכנסת. גטאס (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
ח"כ גטאס, ארכיון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

לפיד, מנגד, אמר בישיבת סיעת "יש עתיד" כי פנה ליועץ המשפטי להסיר את חסינותו של ח"כ גטאס מיידית. "אם גטאס עשה מה שחושדים שעשה, הוא בוגד עלוב שצריך לשבת בבית סוהר, לא לטייל בשנים הקרובות בעולם ולספר שרודפים אותו פוליטית", הוסיף לפיד. יו"ר יש עתיד הבהיר מדוע אינו תומך במהלך ההדחה: "אני מבין שהיה ניסיון להפעיל גם את חוק ההדחה. אתם תסלחו לי, אבל זה מהלך אידיוטי. ככה לא נלחמים במי שמסייע לטרור. זה ייקח שלוש שנים של הליכים משפטיים ויתקע כל הליך אחר".

גם הנשיא ראובן ריבלין גינה את המעשים המיוחסים לגטאס: "החשדות שהועלו חמורים ביותר ואם אמנם יתבררו כנכונים, מדינת ישראל  תידרש לנקוט ביד קשה".

"שימוש ציני בחירויות הדמוקרטיות הניתנות לח"כ במטרה לחבל בביטחון ישראל הוא מקומם ומחפיר", הוסיף ריבלין. "הדמוקרטיה הישראלית יודעת ותדע להתגונן ולהגן על עצמה מפני חורשי רעתה  של מדינת ישראל".

גטאס סירב עד כה להגיב מפורשות להאשמות, אך מסר כי מדובר ב"פרק נוסף ברדיפה הפוליטית של מנהיגי הציבור הערבי והפעילות הפוליטית. המשטרה מנסה לשבור את רוחה של בל"ד, ולפגוע בפעילות הפוליטית שלה. המשטרה הזמינה אותי לחקירה ביחידת להב לפני כמה ימים, אך טרם תואם ונקבע מועד לחקירה. ביקורי האסירים של הח"כים הערבים נעשים בתיאום עם שב"ס ובאישור המשרד לביטחון פנים. אין לי מה להסתיר, אמשיך ליצג את הציבור הערבי על ידי פעילות פוליטית לגיטימית".