כ-4,000 בני אדם משתתפים הערב (רביעי) בעצרת מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים תחת הסיסמה "עצרת התקווה". המוחים קוראים לממשלה לעצור את הקיפאון המדיני ולפתוח מחדש בהליך שלום מול הפלסטינים למרות הקשיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המחאה החלה כבר לפני שבועיים, אז פתחו 20 נשים מ"נשים עושות שלום" בצעדה שהסתיימה הערב מול בית ראש הממשלה. כלת פרס נובל לשלום לימה בואי, הרבנית הדסה פרומן וכלתה מיכל שנפצעה בפיגוע דקירה בתקוע, ענת פרקש אימו של סרן תום פרקש ז"ל ועוד אלפי נשים וגברים משתתפות בעצרת.

הדסה פרומן, רעייתו של הרב פרומן, נאמה בעצרת ואמרה: "אני מלאת הודיה לה' שאנחנו עומדים על דעתנו לתבוע חיים ושלום. לנו יש את היכולת כנשים להבין את הסוד המיסטי של עצם קיומנו. ממקום עמוק זה נוכל לחבר בין יריבים".

ענת פרקש, שאיבדה את בנה סרן תום פרקש ז"ל במלחמת לבנון השנייה אמרה כי התקווה בהמנון הלאומי היא כמיהה להיות עם חופשי. "התקווה מאפשרת לנו להמשיך ולהתקיים למרות האסונות והאתגרים. העם היהודי שילם מחיר כואב כדי שלנו תהיה תקווה. אני משלמת מחיר כבד כל יום כאמא. בני נהרג במלחמת לבנון השנייה. תום שלי לקח על עצמו אחריות. הוא הלך למלחמה כי הבין שהפגזים של חמאס או חיזבאללה אינם עושים הבחנה בין יהודי לערבי או בין יהודי לשמאלני. כולנו משלמים מחיר כבד ואסור שהמחיר הזה יהיה לשווא", ציינה פרקש.