האזינו לקטע מתוך הפרק החדש (צילום: פלאש 90, חדשות)
סגנית שר החוץ חוטובלי | צילום: פלאש 90, חדשות

סנקציות נגד המרכז לזכויות אדם: סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, הנחתה הערב (שני) את משרד החוץ להשעות את הקשר עם "מרכז מינרבה לזכויות אדם", הפועל בחסות האוניברסיטה העברית - זאת על רקע שיתוף הפעולה של הארגון עם שורה של ארגונים שנויים במחלוקת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חוטובלי טענה כי הגופים "הוועד הציבורי למניעת עינויים בישראל", "גישה", "בצלם", "המוקד להגנת הפרט", "במקום" ו"עמק שווה" הם אנטי-ישראלים - ועל כן הפעילות המשותפת פסולה בעיניה. הארגונים מנגד הכחישו את ההאשמות של סגנית השרה.
 
"לארגונים אלה רקורד של התעלמות מזכויות האדם של היהודים, רובם מעורבים בפעילות אנטי ישראלית ומשרד החוץ לא ישתף פעולה עם ארגונים המכפישים את ישראל מעל כל במה אפשרית", אמרה סגנית השר חוטובלי. 

האוניברסיטה העברית, קמפוס הר הצופים (צילום: חדשות 2)
האוניברסיטה העברית, ארכיון | צילום: חדשות 2עוד דרשה חוטובלי להסיר באופן מיידי את שמו של משרד החוץ הישראלי מהאתר של מינרבה שציין את המשרד כאחד מתומכיו: "משרד החוץ מעולם לא מימן את הארגון הזה, שבמסווה של פעילות אקדמית, מקדם אג'נדה פוליטית בשיתוף פעולה עם ארגונים רדיקליים". את תגובת האוניברסיטה העברית לא ניתן היה להשיג עד כה.

מהוועד הציבורי נגד עינויים בישראל נמסר: "אנו מקיימים עם מרכז מינרבה שיתוף פעולה מקצועי שהוא חלק  מהשיח הדמוקרטי המתקיים בציבור הישראלי. בכנסים המאורגנים על ידי מרכז מינרבה בהם לוקחים חלק נציגי הוועד, משתתפים גם נציגי משרד המשפטים וגופי הבדיקה של מערכת הביטחון. משרד המשפטים אף מזכיר בהזדמנויות רבות את שיתוף הפעולה הזה כדוגמה לשיח בריא עם החברה האזרחית. חבל שסגנית השר חוטובלי מבקשת לשרוף גשר חשוב כזה בין ארגוני החברה האזרחית לגופי שלטון, גשר שבזכותו מתקיים שיח פנים ישראלי המאפשר לדון בסוגיות של זכויות אדם בתוך ישראל".