בנט.
בנט. "להתנער מחזן" | צילום: פלאש 90, חדשות

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (חמישי) לפסיקת בית המשפט בעניינו של ח"כ אורן חזן, שקבע כי חזן צרך סמים וניהל קזינו - כפי שנטען בתחקיר חדשות 2 שפורסם ביוני 2015, ואמר: "הפרטים צריכים להדליק לכולנו נורה אדומה וחובה עלינו כנבחרי ציבור להתנער ממי שנקבע שעשה מעשים לא ראויים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הסיפור הזה מצער אותי מאוד", המשיך בנט בריאיון לגלי צה"ל, "זו לא פרשה שמוסיפה כבוד לכנסת ישראל ולא לאמון הציבור בנבחריו. אני מאמין שחברי כנסת צריכים להוות דוגמה". עוד הדגיש השר כי "החוק לא מאפשר לנו באמת לכפות עליו להתפטר כי אין פה כל עבירה פלילית בישראל, אבל להתנער זו אחריות של ראש סיעתו".

חבר הכנסת חזן מסר בתגובה לדברי בנט: "מי שהואשם על ידי מבקר המדינה כ'עבריין מימון בחירות סדרתי'; מי שחטא בשחיתות של מיליוני שקלים בכספי ציבור וכספי מערכת הבחירות; מי שתחת שרביטו קוצץ דרמטית שכר המורים ומי שנטש את אידיאולוגיית הימין ואת עמונה ותושביה ומתרכז בתחביבו - צילום סרטונים לפייסבוק - הוא האחרון שרשאי להטיף לי מוסר, אחרי שניקיתי את שמי. בנט לא ילמד אותי וכנראה גם לא את ילדי ישראל מהם ערכים. מוטב שיקרא קודם את הפסיקה לפני שהוא ממהר לסייע לחבריו בערוץ 2".

בניגוד לבנט, רוב חברי מפלגתו של חזן, הליכוד, בחרו לשתוק ולא קוראים לפעול נגדו - כך עולה מבדיקת חדשות 2 Online. לשאלה "האם ח"כ חזן יכול ולהמשיך לכהן בכנסת לאור קביעת בית המשפט?" שהועברה ל-29 מתוך 30 הח"כים במפלגת השלטון (מלבד חזן עצמו כמובן) השיבו רק שלושה חברי כנסת במפלגה - סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, סגן השר לשיתוף פעולה אזורי איוב קרא וח"כ יהודה גליק.

"בית המשפט מתאר התנהלות שאינה הולמת נבחר ציבור ומביישת את מעמד חבר הכנסת", מסרה סגנית השר חוטובלי, "ציבור הבוחרים ישפוט באשר לכהונה בכנסת הבאה". לדבריה הצטרף סגן השר קרא שאמר: "אנו מעדיפים ליכוד נקי וחובה שיהיה ליכוד נקי".

ח"כ יהודה גליק הגיב כבר שלשום להכרעת בית המשפט ואמר: "אורן הוא חבר שלי שגם עזר לי אישית לא פעם. לא קראתי את פסק הדין אבל הדברים שכנראה מיוחסים לו הם מסוג הדברים שלחלוטין אינם ראויים לאיש ציבור. אם הוא אכן חטא בהם - ראוי שיקח צעד אחורה וישעה עצמו. רק הוא יודע אם הוא אכן עשה אותם או לא, ולכן הוא צריך לעשות את חשבון הנפש שלו מול עצמו ולקבל החלטה, גם אם מדובר בהחלטה כואבת".