נתניהו וטראמפ. "פריחה מדינית"? זה מורכב (צילום: קובי גדעון לע"מ, חדשות)
"ידיד אמת". נתניהו וטראמפ | צילום: קובי גדעון לע"מ, חדשות

שעות ספורות לאחר ההכרזה על ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית, שיגרו הבוקר (רביעי) שרים וחברי כנסת ברכות למנצח הגדול. השר נפתלי בנט בירך את טראמפ והצהיר כי בחירתו מהווה את סיום רעיון שתי המדינות לשני העמים. נתניהו ציין כי טראמפ הוא ידיד אמת של ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "הנשיא הנבחר טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל". נתניהו הוסיף: "נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו. ​אני בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל וארצות הברית ונביאה לגבהים חדשים".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר כי התוצאות מראות שארה"ב היא הדמוקרטיה הגדולה בעולם. "אין לי ספק כי הקשרים בין המדינות ימשיכו ויתחזקו גם בתקופת נשיאותו של טראמפ", אמר.

"ניצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ, שהיא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו", אמר בנט. "זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית".

"אנו בטוחים שהקשר המיוחד בין ארה"ב לבין ישראל יישמר, ואף יתחזק", הוסיף בנט. "זהו ניצחון האמת הפשוטה על המוסכמות הישנות והמתפוררות, נצחון האינטרס של המדינה על אינטרסים של אליטות שהולכות וקורסות אל מול עינינו".

אין תמונה
בירך את טראמפ. בנט

שרת המשפטים איילת שקד בירכה אף היא את טראמפ על ניצחונו, וקראה לו להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים. "אני מברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל", ציינה. "זאת הזדמנות לממשל האמריקני להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות".

איילת שקד, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
קראה להעביר את השגרירות. שקד | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

השר ישראל כ"ץ קרא לחיזוק היחסים עם ארה"ב. "אני מברך את נשיא ארה"ב הנבחר- דונלד טרמפ לרגל בחירתו", אמר כ"ץ. "אני משוכנע שיחסי ישראל עם ארה״ב בת בריתנו הגדולה ימשיכו להיות יציבים ואיתנים ואף יעמיקו בתקופות כהונתו".

"אנחנו מצפים לעבודה משותפת עם הממשל האמריקני החדש לטובת חיזוק הקשרים האסטרטגיים והכלכליים בין שתי המדינות", אמר שר האוצר משה כחלון לאחר פרסום התוצאות.

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג שיגר ברכה לטראמפ. "הדמוקרטיה האמריקנית בחרה היום להעמיד בראשה מנהיג אמריקני, שלימד את הפרשנים והספקנים שאנחנו בעידן חדש של שינוי והחלפת האליטות השלטוניות הותיקות", כתב בפייסבוק.

מנגד, יו"ר מרצ זהבה גלאון מתחה ביקורת על הניצחון של טראמפ. "טראמפ בנה את מועמדותו על ליבוי פחד ושנאה", כתבה. "אבל אני מאמינה שהדמוקרטיה האמריקנית תשרוד גם נשיאות של דונלד טראמפ".