עמונה (צילום: חדשות 2)
מתווה פינוי עמונה אושר | צילום: חדשות 2

בתום שעות של דיונים, הודיעו היום (ראשון) תושבי עמונה כי הם מאשרים את מתווה פינוי המאחז המחודש, כפי שהוצע להם הבוקר. "קיבלנו את המתווה החדש, נלך לפינוי בהסכמה", אמרו נציגי התושבים לראש הממשלה נתניהו. הערב אישרה הממשלה פה אחד את המתווה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר התכנסו נציגי התושבים בביתה כנסת בישוב הסמוך עופרה כדי לדון בהצעה החלופית שהוצגה להם בתום דיונים ליליים בין רה"מ לשר בנט. מספר שעות לאחר מכן אושרה ההצעה ברוב של 45 תומכים אל מול 25 מתנגדים.

עמונה לפני הפינוי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
צעירים הגיעו למפגן תמיכה בעמונה | צילום: חדשות 2

המתווה החדש גובש במהלך הלילה בפגישה שנערכה בין ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט עם משפטנים ונציגים מתושבי עמונה, בתיווכו של המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. על פי המתווה החדש, יוגדל מספרן של המשפחות שיעברו לחלקה שמצפון למאחז מ-11 משפחות ל-24. כמו כן, התחייב ראש הממשלה להקים צוות משפטי שיפעל להמשיך ולקדם את המתווה, גם לאחר עזיבת יתר המשפחות מרצון.

בארגון "יש דין" מתחו ביקורת על המתווה שהתגבש: "מתווי הגזל השונים, שמתבססים על השתלטות על אדמות פלסטיניות פרטיות כ'פתרון' עבור עבריינים שבג"ץ הורה לפנותם מקרקעות פלסטיניות פרטיות עליהן השתלטו, מנוגדים לחוק, למוסר ולשכל הישר. אנו סמוכים ובטוחים שבית המשפט לא ייתן יד לעוול הזה, בדיוק כשם שהוא הורה להביא לסיומו את העוולה שנמשכת כבר 20 שנה - המאחז עמונה".