יושב ראש הקואליציה דוד ביטן השתתף היום (שבת) באירוע שבתרבות בתיאטרון חולון על רקע המחלוקת סביב פעילות תאגיד השידור הציבורי ושאלת המימון של העצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. במהלך האירוע נשאל ביטן אם בכוונתו להשתתף הערב בעצרת שתתקיים בכיכר רבין ואמר: "לא אהיה הערב בעצרת, רצח רבין זה לא רצח פוליטי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מנסים לצייר כאילו הפוליטיקאים רצחו אותו", התרעם ביטן באירוע בהנחיית נחמה דואק ורותם דנון. "עצרת רבין צריכה להיות ממלכתית וממומנת על ידי כספי המדינה בהחלטת הממשלה". דבריו מגיעים לאחר שתחילה בוטלה העצרת ולבסוף הוחלט במחנה הציוני לממן את האירוע ולקיים אותו כסדרו.

הכנות לעצרת בכיכר רבין
ההכנות לקראת העצרת בכיכר רבין | צילום:

מזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ חיליק בר מתח ביקורת חריפה על דברי ביטן. "ליגאל עמיר אומנם לא היה פייסבוק לחטט בו, אבל לא צריך להיות יו"ר הקואליציה כדי להבין שמדובר ברצח פוליטי באופן הכי מובהק שיש", אמר. "לרצח קדמה הסתה מאורגנת ורדיפה של הימין הקיצוני. אותה שנאה ואותה רדיפה קיימת גם היום - נגד עיתונאים, שופטים, קציני צה"ל וכל מי שחושב אחרת מהממשלה".

"תאגיד השידור - שמאלני ואנטי ממשלתי"

ביטן התייחס ליוזמתו לסגור את תאגיד השידור הציבורי ושב והאשים בכירים בתאגיד בהתנכלות לממשלה. "מדובר בתאגיד שמאלני אנטי ממשלתי", אמר ביטן. "בדקנו את הפייסבוק של שלושה מבכירי התאגיד. מדובר באנשים שמאלנים באופן מובהק". בשלב זה שלף ביטן מכיס חולצתו פתק שעליו נכתבו שמות עובדים ובכירים בתאגיד ואמר: "עקבנו אחרי הודעות הפייסבוק שלהם. מחר אציג לתקשורת את מה שהם פרסמו".

התאגיד יפוצל?
"שמאלנים באופן מובהק" | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

"הם שכרו מכספי הציבור לוביסטים שיילחמו נגדי ונגד ראש הממשלה", הוסיף ביטן. "הם יצאו נגדי ואפילו רשמו עליי שאני שמן". כשנשאל האם יהיו בחירות בקרוב אמר ביטן: "ראש הממשלה ביקש ממני להוריד להבות. אין לי כלום נגד כחלון. כחלון הוא לשון מאזניים בממשלה ואם הוא יתנגד כל הזמן, הוא לא יאפשר לליכוד לקדם דברים. אם נעבור את החודש הקרוב בנושא עמונה והתאגיד - לא יהיו בחירות".

"לא ניתן לחוק של שקד לעבור"

באירוע שבתרבות שנערך במודיעין בהנחיית עמליה דואק התייחס גם ח"כ אלי כהן (כולנו) לסערה סביב התאגיד ורמז ששר האוצר כחלון לא מתכוון להתקפל. "שר האוצר הוכיח בעבר שאם צריך לפרוש מהממשלה - הוא פורש", אמר. "אנחנו לא נדבקים לכיסאות". עם זאת ציין כי "אף אחד מאזרחי ישראל לא מחפש בחירות, יש לנו הרבה משימות".

"לא ניתן לחוק לעבור במתכונתו הנוכחית" | צילום: פלאש 90, יעקב כהן

כהן התייחס גם למשבר בין שרת המשפטים איילת שקד לבין נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. "הטובים ביותר צריכים להגיע להיות שופטים. לא בגלל קשרים אישיים - לא מצד פוליטיקאים ולא מצד שופטים", אמר. "לא ניתן יד לפגיעה במעמד בית המשפט ולא ניתן להצעה לעבור כפי שהיא מנוסחת כרגע".

גם ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) השתתפה באירוע שבתרבות במודיעין והתייחסה לעצרת לזכר רבין שתתקיים הערב. "הימין הבין שהסתה היא כלי פוליטי יעיל", תקפה. "הם משווים את עובדי רשות השידור ואת חברי הכנסת שלנו לחמאסניקים. זו אותה הסתה שרבין ספג לפני הרצח והם ממשיכים בה בלי שום מעצורים. ביבי רוצה שנפחד לדבר, שעיתונאים יסננו את מה שהם רוצים להגיד".