לאחר שדברים שאמר בישיבת סיעת הליכוד הוקלטו ופורסמו, נתניהו שב והפציר בפני חברי מפלגתו לחדול מהמנהג. "כשאני רוצה לשאת נאום, אני עושה את זה", אמר נתניהו. אבל גם את הדברים האלה הקליט אחד הנוכחים - ודאג להדלפתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודש נחשפו בגלצ הקלטות של ראש הממשלה בישיבת הסיעה. הדבר הטריד את נתניהו עד כדי כך שבישיבת סיעה אחרת התייחס יחד עם יו"ר הסיעה ח"כ צחי הנגבי לסוגיה. בהקלטות החדשות שפורסמו הבוקר (חמישי) לראשונה ב"בוקר טוב ישראל" בגלצ נשמע נתניהו כשהוא מבקש בתקיפות להימנע ממעשים מהסוג הזה.

"אני לא חוזר בי מהברה אחת שאמרתי שם", אמר נתניהו בהתייחסו להקלטות הראשונות שפורסמו שעסקו בין השאר בנושא הבנייה בהתנחלויות. "יש אדם אחד או שניים שאיבדו את עולמם בגלל שהם מקליטים, אבל כשיתברר שמישהו מקליט - הוא גמר. אין דרך מהירה יותר לגמור. הוותיקים מכירים את זה, אבל הצעירים עדיין לא. יש הרבה דרכים ליפול לאט, אבל יש אחת ליפול מהר...".

לדברים הצטרף גם יו"ר הסיעה הנגבי, שהזהיר מפני הדלפת ההקלטות לעיתונאים וההשלכות הנובעות מכך. "אי אפשר אחר כך להסתיר", טען. "נתת לעיתונאי (את ההקלטה) - אתה כל החיים בידיים של אותו עיתונאי".

את הנושא חתם שר הקליטה זאב אלקין שקרא למקליט "להתוודות" בנוגע למעשה בפני נתניהו. "אם יש מישהו אחד שיודע שעשה את זה, אני מציע לו לגשת בשקט לראש הממשלה ולהתנצל ולהגיד שלא יחזור על עצמו. תראו לאן הגענו".

הנגבי, ארכיון (צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות)
"בידיים של העיתונאי", הנגבי | צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות

"לא רוצים להשמיד את אל-אקצא"

לאחר הדיון בנושא ההקלטות, התייחס נתניהו למתיחות סביב מסגד אל אקצא ולטענות הפלסטינים. "אם היהודים היו רוצים להשמיד את מסגד אל אקצה - זה לא מאמץ כזה גדול", אמר נתניהו ומיהר לסייג. "אבל זה נגד מה שאנחנו מייצגים".

"אני רוצה להקפיא את המצב הזה", המשיך ראש הממשלה. "הם היו מתים לחזור לסטטוס שהיה בהר שהיה לפני שנת 2000 מסיבות שאני לא אפרט כרגע. אני לא רוצה לגעת בזה. אבל הטענה המופרכת הזו שכבר 65 אנחנו רוצים להשמיד את אל אקצא... זה לא שאנחנו לא בכיוון - זה נגד מה שאנחנו מייצגים".