במחנה הימין יוצאים נגד נתניהו: בריאיון לרינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות", טען ראש מועצת יש"ע אבי רואה כי ממשלה בראשותו של יצחק (בוז'י) הרצוג הייתה מתמודדת באופן יעיל יותר מהממשלה הנוכחית עם גל הטרור שמכה במדינה בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הממשלה צריכה לשנות ראש ולהבין שאם לא תהיה פה עשייה מבצעית משמעותית, בתוך הכפרים עצמם, בחברון, אז אנחנו נמשיך ונחווה את הפיגועים", טען רואה. "הם יגיעו לתל אביב, ירושלים וקריית גת". את התמודדות הממשלה הנוכחית עם גל הטרור הגדיר רואה כ"רצון להכיל, להראות שהכול בשליטה, שאנחנו לא יוצאים מעורנו בגלל אירועים כאלה ואחרים".

"תקציב משעמם". הרצוג (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
הרצוג, ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

לטענת רואה, ההתנהלות של ממשלת נתניהו עלולה להוביל לתוצאה הפוכה - ולהסלמה. "דווקא אם זו היתה ממשלה של בוז'י, אז התמיכה הציבורית שהיא הייתה זוכה לה הייתה רחבה יותר, וממילא הם היו עושים צעדים כאלה". לדבריו, ממשלה בראשות הרצוג "הייתה מקבלת גיבוי יותר חזק והחששות שלה מארה"ב ומאירופה היו נמוכים יותר ולכן הייתה מרשה לעצמה לעשות צעדים".

נתניהו. מנסה לכנס את הקואליציה (צילום: רויטרס, חדשות)
ביקורת כלפי ממשלת נתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

רואה שמר על איפוק באמירותיו נגד ראש הממשלה נתניהו, אך דאג גם לשגר מסר ברור לפיו אם לא יחול שינוי במדיניות "יהיו פעולות כאלה ואחרות נגד הממשלה. גם הפגנות וגם שביתות, פעולות שמי שנאבק על חייו צריך לעשות. הממשלה צריכה לשים בראש סדר העדיפויות מניעת רצח של יהודים בישראל בגלל שהם יהודים".

מהליכוד נמסר בתגובה: "טענתו של אבי רואה אבסורדית, שכן הוא יודע היטב שממשלת שמאל לא הייתה מקבל קמצוץ מההחלטות ההתקפיות שהוביל ראש הממשלה נתניהו, וגרוע מזה הם כבר היו מוותרים על היישובים שהוא מייצג".