מירי רגב (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
השרה מירי רגב | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

מבקר המדינה הודיע כי יפתח בבדיקה על התנהלות לשכת שרת התרבות רגב. המבקר יחקור חשד למינויים פוליטיים לא ראויים והתקשרויות אסורות ללא מכרז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המבקר מבצע את הבדיקה בעקבות התחקיר שפורסם אמש בחדשות 10 שבו נחשף היומן של איתן כהן, ראש המטה המוניציפלי של רגב. היומן כלל רשימת מינויים פוטנציאליים של פעילים פוליטים הקשורים לליכוד לתפקידים שונים בגופים ציבוריים הכפופים למשרד התרבות והספורט.

מבקר המדינה התייחס הערב לתלונות נגד רגב והבהיר כי מספר תלונות שהתקבלו בשבועות האחרונים כבר נבדקות. הוא אף אישר שתלונות חדשות שהגיעו בימים האחרונים ייבדקו בקרוב גם כן. "הגיעו למשרדי חומרים ותמונות לפני למעלה משבוע, וחומרים נוספים הגיעו במהלך השבוע הזה", אמר שפירא. "אנחנו בשבוע הבא נבחן אותם ונראה אם יש מקום גם לגביהם לפתוח בבדיקה".

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא (צילום: פלאש 90, חדשות)
מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: פלאש 90, חדשות

בתחקיר נחשפה גם הקלטה של השרה רגב שבו היא תוקפת את היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין ואומרת: "איזה זבל". זאת לאחר שטען שימנע מרגב לשלול את תקציב התיאטרון הערבי בחיפה אל מיאדן.

רגב הגיבה אמש לדברים: "הדברים נאמרו בעידנא דריתחא ואין באמירה זו לשקף את עמדתי ואת תחושותיי כלפי היועץ אותו אני מעריכה, מכבדת ומוקירה. התקשרתי אליו והתנצלתי בפניו על אמירה זו".