לראשונה מאז דווח כי הוא צפוי לעבור מתפקידו כשר הכלכלה בניסיון להעביר את מתווה הגז, התייצב יו"ר ש"ס אריה דרעי באולפן "פגוש את העיתונות" לריאיון עם רינה מצליח. "אני לא מבין בענייני הגז, זה נפל עליי בגלל שהממונה על ההגבלים לא רצה לאשר את ההסדר וסעיף ישן קבע שאני צריך לחתום", אמר דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי דרעי, הוא ניסה תחילה להעביר את הסמכות הזו, אבל בעקבות פניה של פקידים בכירים שטענו בפניו שהמתווה לא טוב, הוא העביר לרה"מ מכתב עם שבעה סעיפים. "כל שבעת הסעיפים הללו שונו, זה מתווה שהוא הרע במיעוטו", טען היום יו"ר ש"ס שספג ביקורת על כוונתו.

"אני לא שלם עם זה", הודה דרעי, "אבל אני יודע שאני לא יכול לעצור את מתווה הגז". הוא הוסיף כי העובדה שעדיין לא הצליחו להוציא את הגז היא "מחדל ברמה של ועדת חקירה", כך כלשונו.

שר הכלכלה הוסיף כי הוא מתקשה לעזוב את המשרד שבראשו הוא עומד והיה שמח להישאר בו. לדבריו, הוא יפעל למצוא דרך להעביר את סמכויות הגז בדרך אחרת, ואם לא יצליח יעזוב את תפקידו. "אשאר כשר לנגב והגליל", טען דרעי.

היסטוריה: ישראל תייצא גז לאירופה‎ (צילום: פלאש 90 - משה שי, חדשות)
מתווה במחלוקת, ארכיון | צילום: פלאש 90 - משה שי, חדשות

חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) מתח היום ביקורת חריפה על המהלך הצפויש ל דרעי. "אני מתקשה להאמין שהסכמת להיות שחקן מרכזי במעשה נכלולי שכזה", אמר כבל לדרעי, שעד העת האחרונה סירב למסור את סמכויותיו.

עוד הוסיף כבל בדברי הביקורת החריפים: "אם אכן הדברים נכונים אינך ראוי לדעתי לשאת בשום תפקיד ציבורי, כי אולי שילמת פיזית את חובך לחברה, אך בנפשך לא השתנית".