יטופל בשבועות הקרובים. ריבלין (צילום: מארק ניימן / לע"מ, חדשות)
הנשיא ריבלין מגיב לסערה: לא אתנצל | צילום: מארק ניימן / לע"מ, חדשות

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עמד לאחרונה במרכז סערה ציבורית, לאחר שהשתתף בכנס עיתון "הארץ", בו לקח חלק גם ארגון "שוברים שתיקה". היום, כאשר הוא נמצא תחת מתקפה ציבורית, הנשיא שב והדגיש את עמדתו. ריבלין הבהיר כי הוא עומד מאחורי המעשה, וקשר זאת לחובה לייצר שיח עמוק ורב-פנים בחברה הישראלית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באירוע שנערך באוניברסיטת חיפה, נשאל הנשיא פעם נוספת על השתתפותו בכנס. "אינני מתכוון להתנצל כי אני חושב שבמערכת המפולגת בישראל אנו חייבים להתחיל לדבר ולא רק להשמיע", השיב הנשיא לנוכחים. עוד הוסיף ריבלין, "אנו חייבים לדבר על מנת לנסות להבין מה האחר אומר, כדי לשכנע אותו שאולי הוא טועה".

מאז השתתפותו בכנס סופג ריבלין תגובות קשות, שכוללות נאצות מגולשים ואף קמפיין של ערוץ 20. בקמפיין נטען כי הוא מבייש את מוסד הנשיאות ואינו ראוי לתפקיד הממלכתי. היום, הסביר ריבלין כי בעיניו עמדת "שוברים שתיקה" שגויה, אך הוא רואה מחויבות בצורך לקיים דיון בסוגיות אותן מעלה הארגון, חרף התנגדותו לתפיסת עולמם.

"הזעקות עכשיו, מימין ומשמאל, אחד כלפי רעהו, יוצרות מצב שלא נוכל לדבר אף פעם. כל אחד יחזיק בעמדתו ויגיד מה שיש לו לומר בלי לשמוע מה האחר אומר, ונמצא את עצמנו במצב שבו לא תהיה הגעה להחלטה", סיכם הנשיא ריבלין. הוא גינה את המנהג, מימין ומשמאל, לפסול את בעלי העמדות המנוגדות, מכיוון שהן לגיטימיות במסגרת החוק.