חוות הדעת שמחזקת את ח"כ חזן (צילום: הדס פרוש\פלאש 90 , ורדי כהנא)
חוות הדעת שמחזקת את ח"כ חזן | צילום: הדס פרוש\פלאש 90 , ורדי כהנא

תפנית נוספת בפרשת חזן-אלהרר: ערב אישור תקציב המדינה פרצה מהומה במליאת הכנסת, לאחר שח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) סייע לח"כית קארין אלהרר (יש עתיד), הסובלת מניוון שרירים, להצביע. ח"כ אורן חזן (ליכוד) זעם, פרץ בצעקות ועל פי הביקורת נגדו אף לעג לנכותה, בעוד אלהרר טענה כי הדבר נעשה באישור וזכתה אפילו לדברי ניחומים מראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כעת מתברר שלמרות טענתה, אלהרר לא החזיקה באישור מראש. בחוות דעת שהעביר היום היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון לחזן נאמר בפירוש כי האישור למהלך ניתן רק בדיעבד, אך שאין לשפוט את המקרה לחומרה.

אלהרר, שבכנסת הקודמת הייתה בחופשת לידה בזמן ההצבעה על התקציב, ככל הנראה לא העריכה נכון את מידת הקושי שיעמיד בפניה רצף ההצבעות המרתוני - ולכן לא היא ולא הגורמים המקצועיים בכנסת האמונים על תקינות ההצבעות נערכו מראש לתרחיש כזה.

"בנסיבות אלה, ובהיעדר נוהל המסדיר את הצבעתו של ח"כ הנוכח במליאה אך מתקשה להצביע בעצמו בשל מגבלה פיזית, אני סבור כי לא ניתן לשפוט לחומרה את הסיוע שהעניק פריג' לאלהרר", כתב ינון בחוות הדעת. מדבריו ניתן להבין שעל אף שלא ניתן אישור מראש לסיוע שהעניק פריג', היה מקום למצוא פתרון לקושי של אלהרר.

בנוסף לחוות הדעת החליט היועץ המשפטי להסדיר נוהל חדש למקרים מסוג זה וקבע שמעתה והלאה יוכל חבר כנסת, באישור מראש של יו"ר הכנסת או יו"ר הישיבה, להיעזר בסדרן שיצביע עבורו. חזן מצידו מתכוון לקחת את חוות הדעת הזו צעד אחד קדימה ודורש באמצעות עורך דינו לבדוק האם בהצבעה היה היבט פלילי.