בדיון סוער במיוחד של ועדת הפנים על פעילות ארגון להב"ה בירושלים הוציא הבוקר (שלישי) ממלא מקום יו"ר הוועדה, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ארבעה חברי כנסת שזעמו על כך שראש הארגון בנצי גופשטיין נכח בדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא קורא לחבר כנסת מחבל, זה מטורף!", קראה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) לעבר סמוטריץ' בזמן שהוצאה מהאולם. חברה לסיעה, ח"כ עיסאווי פריג', סולק אף הוא וצעק לעבר סמוטריץ': "תתבייש, אתה שותף לזה".

חברת כנסת נוספת ממפלגת מרצ שהוצאה מהדיון היא מיכל רוזין שציינה בדיון שורה של אירועי תקיפה אלימים בהם השתתפו אנשי להב"ה והוסיפה: "ואתה יושב פה עם החיוך שלך. ילדים יורקים על אנשים. זה חינוך ליהדות?".

ההתרחשויות בפתיחת מושב הכנסת (צילום: שקד מורד)
הדיון הסוער בכנסת, הבוקר | צילום: שקד מורד

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) שהוצא אף הוא מהדיון בכוח, אמר עוד קודם לכן כי "המהלך שדווקא אתה (סמוטריץ') מנהל את הדיון משמעותי. אם לא היית ח"כ, היית אתה נמצא באותו מקום".

לאחר מכן פנה חסון לגופשטיין ואמר: "אתה צריך להיות פסול מלהיכנס לבית הזה. אתה מייצג מה שהמשטרים החשוכים ביותר ייצגו. חזרתי מברלין. פגשנו חברי פרלמנט שעוסקים היום בהלקאה עצמית על דברים לא כאלה שונים ממה שאתה מוביל".

ח"כ גילאון לגופשטיין: "אתם הסיוט הציוני"

"אתה נאצי", קרא ח"כ עבדאללה אבו מערוף לעבר גופשטיין. "מה אכפת לך עם מי מישהו מתחתן? אתה גזען נאצי". בוועדה נכחו גם חברי כנסת שיצאו מהדיון במחאה יזומה. "אינני רוצה לשמוע את האיש הזה", אמר ח"כ אילן גילאון (מרצ). "אין לי עניין להיות חלק מהמיצג הבזוי הזה. אתם הסיוט הציוני. אתם האג'נדה של המוות".

ממלא מקום יו"ר הוועדה סמוטריץ' לא הבין את פשר ההפתעה של חברי הכנסת מנוכחותו של גופשטיין בחדר הוועדה. "מה חשבתם? שהוא יצפה בדיון בטלויזיה?", הוא תהה. נציג משרד המשפטים הבהיר כי הפרקליטות לא ידעה שגופשטיין ישתתף בדיון, ולדבריו: "הפרקליטות מנהלת עימותים עם נאשמים רק בבית המשפט, לכן החלטנו לא להגיע לדיון".

"כנסת ישראל נתנה היום במה ליו"ר ארגון להב"ה, טרוריסט פשיסט ממשיך דרכו של כהנא שמנצל בני נוער לגזענות ואלימות פרועה ומעוות את היהדות", אמרה ח"כ רוזין לחדשות 2 Online לאחר שהוצאה מהדיון. "במקום להגן על הדמוקרטיה, סמוטריץ' בחר להשתיק ארגונים אזרחיים ולסלק את רוב חברי הכנסת מהוועדה, במטרה לתת לפושע את זכות הדיבור".