מנסה להפיל את נתניהו? ליברמן (צילום: רויטרס, חדשות)
תוקף את נתניהו. ח"כ ליברמן | צילום: רויטרס, חדשות

"להכריע את הטרור ולא להכיל אותו, מדיניות נתניהו היא קטסטרופה": יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן תקף היום (שבת) בחריפות את מדיניות הממשלה בטיפולה בגל הטרור - וקרא לנקוט צעדים מעשיים בשטח למיגור מקורות הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באירוע "שבתרבות" שנערך בתיאטרון הבימה בתל אביב, ביקר ליברמן את נתניהו: "אופן התנהלותו אל מול גל הטרור היא קטסטרופלית. כדי למגר את הטרור, אתה חייב לפגוע במקורותיו: המקור האידיאולוגי- ההסתה, המקור הפיננסי - והטיפול בפיקוד המבצעי. ברגע שיש למקורות הללו חסינות, אין לך שום סיכוי נגד הטרור".

יו"ר ישראל ביתנו קרא לחידוש הסיכולים הממוקדים, אמצעי אותו כינה "אפקטיבי" בטיפול בטרור. לדבריו, "הטרור ממשיך לחפור מנהרות ולייצר טילים ארוכי טווח. אין צורך לכבוש את עזה, אבל צריך ליזום ולשבש לטרוריסטים את שגרת החיים שלהם."

"לחדש את הסיכולים הממוקדים". ארכיון (צילום: רויטרס)
"לחדש את הסיכולים הממוקדים". ארכיון | צילום: רויטרסח"כ ליברמן טען כי "המממנת הגדולה ביותר של הטרור הפלסטיני היא מדינת ישראל. כל משפחת טרוריסט פלסטיני שהולך לעולמו מקבלת מאבו מאזן, ללא קשר להשתייכות ארגונית, 14-15 אלף שקלים לחודש מכסף שהרשות הפלסטינית מקבלת מנתניהו, מהמסים שאנו גובים עבורם, אבל הם בעצם מממנים ממנו טרור בניגוד להסכמים מולם. אין שום סיבה שנמשיך להעביר להם את הכסף הזה".

"הצטרפות לממשלה? כבר ב-2016 יהיו בחירות"

מי שכיהן עד לא מזמן כשר החוץ וחבר בקבינט המדיני-ביטחוני, מתריע כי כל ניסיון להכיל את הטרור יעלה לישראל בהרבה קורבנות" "אנחנו צריכים לחתור למגע ולהכרעת הטרור משום שלא ניתן להגיע להסדר מדיני ללא הכרעה ביטחונית תחילה. כך לדוגמא, הגישה ההומנית של המערב כלפי גל ההגירה מסוריה ועיראק לאירופה שהביא לאירופה תוצאות הרות אסון".

ח"כ ליברמן שלל כל אפשרות לפיו מפלגתו תיכנס לממשלה: "'ישראל ביתנו' היא מפלגה ימנית וחילונית. אנחנו קוראים למעבר מהכלה להכרעה ביטחונית - וזה לא קורה, ובהקשר של דת-מדינה נתניהו מחויב יותר לחרדים. כך למשל, בוטל חוק השוויון בנטל רק לאחרונה וחולקו מיליארדים לחרדים בתקציב האחרון על דברים הזויים".

נתניהו וליברמן, ארכיון (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
"לא נצטרף לממשלה" | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות"לכן", נימק ליברמן, "מפלגתי לא תצטרף ולא חשוב איזה תיקים נקבל. כמפלגה, אנחנו בכיוון הנכון. בפעם הבאה נרוץ לבד ולא נתאחד עם אף רשימה. להערכתי, ב-2016 תתקיימנה הבחירות הבאות".

גורמים בליכוד הגיבו על הדברים ואמרו כי "יש מי שנלחם בטרור ויש מי שמקשקש". לטענתם, "הבנתו של ליברמן במלחמה מול טרור מסתכמת בירי אוטומט של סיסמאות ריקות מתוכן שהקשר בינן ובין המציאות הינו מקרי בהחלט". עוד הוסיפו במפלגה כי נתניהו, הקבינט המדיני, צה"ל והשב"כ "נלחמים בטרור בכל הגזרות ובכל המישורים ואינם זקוקים לציוניו של מר ליברמן, למרות עברו הצבאי והבנתו בתחום שגם הם, כידוע, ריקים מתוכן".