אישור הכניסה של "המאכער" נוימן נשלל זמנית: בעקבות שידור התחקיר של חדשות 2 בו נראה דני נוימן מארגן פגישות במסדרונות משרדי הממשלה תמורת אלפי דולרים, הודיעה היום (רביעי) הכנסת על השעיית אישור הכניסה שלו למשכן. בנוסף, בוחנים ברשות השידור את המשך העסקתו של נוימן כפרשן. במהלך דיון במליאה הגיב שר התחבורה ישראל כ"ץ לתחקיר והדגיש: "נוימן לא דרך מעולם בלשכתי, אני מתנגד לתופעה, זוהי עסקנות ומאכעריות פוליטית". חלקו השני של התחקיר ישודר הערב במהדורה המרכזית ב-20:00.

ח"כים פנו ליועמ"ש בבקשה שיבדוק את ממצאי התחקיר

דני נוימן, פרשן הכדורגל ואיש הליכוד, היה בעל אישור כניסה לכנסת בעשור האחרון והוגדר כמת"ל - מוזמן תדיר לכנסת. היום הודיעו בכנסת כי אישור הכניסה הושעה עד לבירור הטענות שעלו בתחקיר.

במקביל, הגישה הבוקר תנועת אומ"ץ פנייה למשטרה בבקשה לחקור את ממצאי התחקיר. במכתב שנשלח לניצב מני יצחקי, ראש אגף החקירות והמודיעין, הגיש הארגון תלונה "בחשד לביצוע מעשה מרמה, הפרת אמונים, קבלת שוחד ושימוש לרעה בכוח המשרה".

בעקבות התחקיר, בוחנים ברשות השידור יחד עם נציבות שירות המדינה את סוגיית המשך העסקתו של דני נוימן כפרשן כדורגל - כך פורסם ב"גלובס". נוימן, עובד רשות השידור, לא יגיע היום להגיש את פינתו בתכנית הספורט של ערוץ 1 בשל חופשה בחו"ל שתוכננה מראש. עם זאת, ברשות השידור החלו דיונים על עתידו של נוימן, ונעשתה פנייה בנושא לנציבות שירות המדינה.

כ"ץ הגיב לתחקיר: "לא פוגש לוביסטים"

השר ישראל כ"ץ התייחס היום לתחקיר במליאת הכנסת, במהלך דיון סוער: "פניתי ליועץ המשפטי של משרד התחבורה כדי לבדוק את מה שהיה ובהתאם לממצאים אגבה נקיטת צעדים בנושא. אני מתנגד לפרוטקציה משחר נעוריי, גדלתי במושב, נגד המנגנון הפרוטקציה של המפא"יניקים".

במהלך דבריו נשמעו קריאות ביניים מספסלי האופוזיציה לעבר כ"ץ וזה השיב ותקף את יו"ר מרצ זהבה גלאון: "לכן אני השר ואם את תהיי שרה הלוואי שתנהגי כמוני. אני לא פוגש לוביסטים במהלך עבודתי, שבע שנים בתפקיד שר התחבורה רבתי עם לוביסטים ולא נפגשתי איתם, אני מקפיד על מתן שירות ישיר והתנהלות נכונה מול הציבור. אני מתנגד בכל תוקף לכך שההתנהלות תהיה באמצעות פרוטקציות, אני לא מכיר מישהו ישר ממני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זנדברג: לפטר את המנכ"ל

השר, שניכר כי היה נסער מהפרסום, הוסיף: "הדבר החשוב שלא שודר אתמול, ואני מקווה שישודר היום, הוא ששיגרתי מכתב באמצעות עו"ד לנוימן, שיבהיר שאין לו שום יכולת לסדר דברים במשרד שלי. מר נוימן השיב במכתב חד משמעי: הוא לא דרך מעולם בלשכתי, שום פגישה לא קוימה בינו לביני בשבע השנים האחרונות במשרדי, אני פוגש בו רק בנסיבות מקריות. אני מתנגד לתופעה וזוהי עסקנות ומאכעריות פוליטית".

חברת הכנסת תמר זנדברג לא הסתפקה בתגובה ואמרה לשר: "אני קוראת לך לפטר את המנכ"ל, שמקבל פגישות עבור 4,000 דולרים. איך אתה יכול להיות בשקט? האחריות המינסטריאלית חלה עליך, ואתה צריך לנקוט צעדים ברורים". כ"ץ טען כי אמירותיה של זנדברג הם שקרים בוטים והבהיר כי ככל הידוע מנכ"ל המשרד לא קיבל את הכספים עליהם דובר בתחקיר.

נוימן: "התרברבתי, רציתי להרשים"

הבוקר התייחס נוימן, בשיחה עם ניב רסקין בגלצ, לפרשה: "הייתי המום, קודם כל מעצם העובדה שהקליטו אותי במצלמה נסתרת - דבר שלא יעלה על הדעת, אבל אני שמח שאני בשקיפות מלאה. אין לי בעיה ולכן הסכמתי לקבל את התיק". נוימן הסביר: "אני גם יועץ, גם מקדם עסקים, גם עו"ד - לא עברתי על החוק, הכל נעשה בנורמות המקובלות".

פרשן הכדורגל ביקש להבהיר ולהגן על שמו של שר התחבורה ישראל כ"ץ, שהוזכר בתחקיר: "שורבב שמו של השר ישראל כ"ץ, שאני אוהב ומחבב מאוד. אנו ידידים שנים רבות, ומעולם לא פגשתי אותו בלשכתו, מעולם לא ביקשתי ממנו דבר עבור עצמי או אחרים".

לדברי נוימן, "לא עשיתי עסקאות, קצת התרברבתי וזה טבעי, רציתי להרשים את האנשים שיידעו שאני מקושר. יש לי קשרים טובים שיצרתי אותם במשך כל כך הרבה שנים מהכדורגל, ומעבר לזה אני מחכה לסיום הכתבה להגיב".