אין תמונה
הסטטוס נגד שקד

שרת המשפטים איילת שקד הגישה היום (שני) תלונה במשטרה נגד שני מרצים באוניברסיטה העברית בגין הסתה, לאחר שאחד מהם פרסם תמונת נאצה שלה עם הכיתוב "ידייך דמים מלאו" והאחר שיתף את התמונה והוסיף את הכיתוב "חלאה ניאו נאצית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול פרסם פרופ' עמירם גולדבלום, מרצה לכימיה תרופתית בבית הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית, סטטוס ובו הוא תוקף בחריפות את שקד - וזאת בתגובה לחוק העמותות שאושר בממשלה. לסטטוס צורפה תמונה של שקד כשדם נוטף מידיה וגופה עשוי בין היתר מגופות של אזרחים אפריקנים.

העבירה את החוק בוועדת השרים. שקד (צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות)
התלוננה במשטרה. השרה שקד | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

פרופ' גולדבלום האשים את שקד בכך שהקמפיין שלה בבחירות המקדימות לבית היהודי מומן בחלקו על ידי איש העסקים הבלגי היהודי סרג' מולר - "שמכר נשק לרוצחים בסיירה לאון ולקרטל הסמים בקולומביה". גולדבלום הוסיף: "מולר הוא איש מתועב שמוכר נשק לכמה מהרוצחים הגרועים בעולם, אבל איילת שקד זקוקה לכספו. היא דורשת שקיפות ואני מספק את דרישתה".

את הסטטוס הזה שיתף ד"ר עופר כסיף, מרצה במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית. "החלאה הניאו נאצית הזו לא רק אחראית שותפה לפשיזציה של ישראל", כתב, "אלא גם שותפה עקיפה לרצח עם באפריקה ולפשעים נגד האנושות. כבר כלו המילים במילון באמצעותן ניתן להגדיר את הטינופת הזו".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "האוניברסיטה איננה אחראית להתבטאויות של מרציה ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן. ככל שמישהו סבור שיש בהתבטאות זו או אחרת הסתה או עבירה על חוקי המדינה עליו לפנות לרשויות אכיפת החוק".