"יש לי חמישה ילדים, ואני לא חושב ששניים מהם עניים" - כך אומר סגן יו"ר הכנסת, הח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), בתגובה לפרסום נתוני דוח העוני של הביטוח הלאומי, לפיהם אחד מכל שלושה ילדים בישראל הוא עני. בשיחה עם ערוץ 7 הוסיף חבר הכנסת כי "קו העוני היום לא משקף את המציאות, שבה אפשר לחיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוטריץ' הצהיר כי "מצב הכלכלה יציב וכל שכבות האוכלוסייה נהנות מזה - יש לפעמים אמירות פופוליסטיות שנשמעות, כאילו רק אוכלוסיה אחת נהנית ממנה, אבל מפירות הצמיחה כל האוכלוסיות נהנות". הוא הוסיף כי "האוכלוסיה החרדית ענייה היום פחות מבעבר, ואני מציע לקחת בעירבון מוגבל את הנתונים על האוכלוסייה הערבית ולבדוק כמה מההכנסות מדווחות וכמה לא".

"אין כאן אף אחד שמת מרעב או מקור ברחובות", הצהיר סמוטריץ'. "איו ספק שעני היום הוא הרבה פחות עני מלפני 20 שנה. עשירים היום עשירים יותרף אבל גם העניים עשירים יותר - הפער נשמר וצריך לטפל בו, אבל לא צריך להלקות את עצמנו על מה שלא מגיע לנו", אמר.

חבר הכנסת הצעיר אמנם ציין כי "אין ספק שממצאי הדוח אמורים להילמד בצורה מעמיקה ולהיות חלק מתוכניות העבודה שלנו ככנסת וכממשלה כדי לצמצם את העוני בישראל", אך גם הוסיף כי "בסופו של יום צריך לקחת את הדוח בפרופורציה ולזכור שהיום יותר טוב מבעבר".