פריימריז בליכוד - גני התערוכה (צילום: יוסי זילברמן, חדשות)
בחירות בליכוד, ארכיון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות

יום הבוחר בליכוד - האם נתניהו ינצח? חברי מרכז מפלגת השלטון יחליטו היום (שלישי) האם לאשר את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקדים את הבחירות לראשות המפלגה - מהלך שצפוי להבטיח את ניצחונו ולהרחיק מתמודדים אפשריים כגון גדעון סער. נתניהו שואף, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, לקיים את הבחירות בסוף חודש פברואר ובכך להבטיח לעצמו "שקט תעשייתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההערכות, הצבעתו של נתניהו צפויה לזכות לרוב גדול - במיוחד לאחר שהמתנגד הגדול ביותר ליוזמה, השר ישראל כ"ץ, שינה את דעתו והודיע כי הוא תומך במהלך. השר לשעבר גדעון סער הצהיר בשבוע שעבר כי הוא לא יתמודד מול נתניהו אם הבחירות יוקדמו.

3,750 בעלי זכות הבחירה במרכז יבחרו היום גם את מי שיעמוד בראש המרכז, במקומו של דני דנון שמונה לשגריר באו"ם. ארבעה חברי כנסת מתמודדים על התפקיד: שר הרווחה חיים כץ, יו"ר הקואליציה צחי הנגבי, סגן שר הפנים ירון מזוז או ח"כ דודי אמסלם - יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה.

בליכוד תקפו: "ברק כושל" (צילום: חדשות 2)
נתניהו ורשימת הליכוד, ארכיון | צילום: חדשות 2

נתניהו לפעילים: "המהלך ירחיק את הבחירות"

בכנס פעילים שנערך שלשום בראשון לציון, בהשתתפות השר גלעד ארדן וח"כ דוד ביטן, הסביר נתניהו מדוע החליט להקדים את הבחירות המקדימות להנהגת המפלגה - מהלך שלדבריו יחזק את הליכוד: "הרצוג אמר שישמור את נתניהו מאוחדת – כולם טובים, כולם כמובן ראויים, אבל אנחנו כנראה ראויים יותר ואני אומר את זה לא ברהב, אלא משכנוע פנימי עמוק – הליכוד מוביל את מדינת ישראל בדרך הנכונה ואנחנו צריכים להמשך להוביל בענייני החברה, הכלכלה, הביטחון והמדיניות".

"אנחנו מובילים את המדינה בדרך אחראית ותקיפה, ואני מבקש מכם לעזור לי ולחבריי להמשיך את ההובלה הזו – אנחנו לא חוסמים אף אחד להתחרות. ברוב המפלגות אין בכלל פריימריז – ללפיד אין, לכחלון אין, לליברמן אין, לדרעי גם אין פריימריז וייתכן שלאחרים גם אין אבל לא חשוב", הוסיף בעקיצה לחבריו לשולחן הממשלה.

האירוע רב המשתתפים התקיים בביתו של שפי ששון, איש העסקים ומקורבו של ראש הממשלה, בראשון לציון. זוהי הפעם השלישית שנתניהו מגיע לביתו של ששון בשנה האחרונה כדי לדבר עם הפעילים הבכירים בליכוד. 

"איש אינו יכול לתקוע לנו שאף על פי שהקואליציה הזו יציבה  - והיא מאוד יציבה, אני חייב להגיד - אי אפשר לדעת מה יילד יום ולכן אנחנו צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש. מנגד אני אומר לכם שאם נעשה את הדבר הזה אנחנו נרחיק את הבחירות, נייצב את הקואליציה נחזק את הליכוד. עשינו את זה בעבר ויצאנו נשכרים – חשוב לגמור את כל התהליכים הפנימיים עכשיו – בחירת יו"ר מרכז הליכוד עכשיו ובחירות יו"ר מפלגה חודשיים לאחר מכן", סיכם.