"נתניהו עשה ליעלון סיכול ממוקד" (צילום: חדשות 2)
תומכים בהקדמת הפריימריז | צילום: חדשות 2

שר הביטחון מתייצב לצד ראש הממשלה: משה (בוגי) יעלון כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא תומך ביוזמת נתניהו להקדמת הבחירות לראשות הליכוד. "אחד מהיתרונות הגדולים של תנועת הליכוד, הוא העובדה שמאז היווסדה היו לה רק ארבעה מנהיגים", נימק, "העוצמה היא ביכולת לשמור על המשכיות ולאפשר למנהיג התנועה להוביל אותה ואת המדינה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נוכח האתגרים המורכבים שמדינת ישראל מתמודדת עימם בזירות השונות, בעיקר זו הביטחונית-מדינית, אני תומך בהקדמת הבחירות לראשות הליכוד ובהבטחת המשך כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כמנהיג התנועה", המשיך, "בעת הזו אנו זקוקים ליציבות ולניסיון, ולהמשך המנהיגות של ראש הממשלה את התנועה ואת המדינה".

לעומת יעלון, השר לשעבר גדעון סער דווקא תקף את המהלך, וכתב כי הוא "מתקשה להאמין שבאמצע גל הטרור וביום בו הוא מכה ברעננה - ראש הממשלה עוסק בפוליטיקה קטנה". גם שר התחבורה ישראל כץ ביקר את היוזמה ואמר כי "אין זה הזמן למהלכים פוליטיים שעלולים להקשות".

גורמים בליכוד אומרים כי נתניהו הדגיש כי הקדמת הפריימריז לא מעידה כלל על כוונה להקדים את הבחירות לכנסת. לדברי אותם הגורמים, ראש הממשלה מתכוון להקדים את הבחירות כדי לייצב את שורות הליכוד והקואליציה. הם אמרו כי הנושא עלה בהתייעצויות שקיים בימים האחרונים עם שורה של בכירים ובהם ראש מרכז השלטון המקומי חיים ביבס והשר יריב לוין.

נתניהו כבר נקט בנשק הקדמת הפריימריז פעמים רבות בעבר, לרבות ב-2007 ו-2011. ייתכן שבשל הזמן הקצר איש לא יתמודד מולו, שכן אפילו המועמדים הזוטרים משה פייגלין ודני דנון כבר אינם פוליטיקאים בליכוד. הקדמת הבחירות תעניק לנתניהו תיאורטית את ראשות הליכוד עד שנת 2023, ותשלים כהונה של 24 שנים בראשות מפלגת השלטון.