אין תמונה
מסתמן: השרים החדשים

לאחר פרישת שר הפנים סילבן שלום מהחיים הפוליטיים, מסתמן סבב מינויים בממשלה: ח"כ אריה דרעי (ש"ס) צפוי להתמנות לשר הפנים במקומו של שלום, לאחר שעזב את משרד הכלכלה במסגרת תהליך סאגת מתווה הגז. ח"כ יריב לוין (הליכוד) יתמנה, ככל הנראה, לשר הכלכלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין, שניהם מהליכוד, צפויים להתמנות לשרים. ראש הממשלה נתניהו הבטיח לח"כ הנגבי כי יזכה לרוטציה עם ח"כ אופיר אקוניס, הבטחה ששונתה עם מינויו של אקוניס לשר המדע והטכנולוגיה. גם לבני בגין הובטח שישולב כשר כממשלה לאחר שנאלץ להתפטר עם צירופו של גלעד ארדן לממשלה.

סבב המינויים בא בעקבות הודעתו של השר שלום לפיה יפרוש מהחיים הפוליטיים, זאת לאחר שמספר נשים טענו כי הטריד אותן מינית. "משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת" - כך כתב שלום בהודעה ששיחרר. השר כתב כי "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים, מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר. קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי,ילדיי ואימי המבוגרת".

למרות פרישתו של השר שלום, במשטרה הוחלט בתום התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בבדיקה משטרתית של התלונות נגדו, כאשר לפי ההערכות לפחות אישה אחת תסכים להתחייב לעדות גם בבית משפט - דבר שיסלול את דרך לפתיחת חקירה פלילית רשמית. במקומו של השר שלום צפוי להיכנס לכנסת אמיר אוחנה, ראש התא הגאה בליכוד - מי שיהפוך לחבר הכנסת הלהט"ב הראשון מהצד הימני של המפה הפוליטית.