"מפלצות, חסרי צלם אנוש. מטורפים שמסכנים את המדינה": במערכת הפוליטית מזועזעים מהסרטון המטלטל בחתונה שזכתה לכינוי "חתונת השנאה", בה השתתפו אורחים רבים המזוהים עם הימין הקיצוני לפני כשבועיים. בסרטון שנחשף בחדשות 10 נראים חלק מן האורחים חוגגים את מותו של עלי דוואבשה שנרצח לאחר שנשרף למוות, מניפים רובים וסכינים - ודוקרים את תמונתו של הפעוט. המשטרה הודיעה הבוקר (חמישי) כי חקירה בנושא נפתחה כבר לפני מספר ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשטרת יהודה ושומרון נמסר כי "בעקבות פרסום תיעוד החתונה של פעילי הימין אמש ניתן לפרסם כי במשטרת מחוז ש"י נפתחה חקירה לפני מספר ימים בגין העבירות הרבות והחמורות שהוצגו בסרטון החתונה". עוד הדגישו במשטרה כי מדובר בחומר חקירה חמור, שרק חלקו הקטן הוצג בתיעוד, והוא הועבר לפרקליטות לצורך אישור פתיחה בחקירה .אתמול בשעות הצהריים ניתן אישור למשטרת ישראל היחידה לפשיעה לאומנית ביחידה המרכזית של מחוז ש"י לחקור גם עבירות הסתה ועבירות נוספות.

"התמונות המזעזעות ששודרו הערב מראות את פניה האמיתיות של קבוצה המהווה סכנה לחברה הישראלית ולביטחון ישראל", אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם. התמונות מעידות עד כמה חשוב שב"כ חזק למען ביטחון כולנו".

"אסור להשלים עם פעילותן של קבוצות קיצוניות שמתודלקות משנאה", אמר השר אורי אריאל, שגינה בחריפות את המראות בסרטון וכינה אותם מזעזעים. "אלימות ותמיכה באלימות ראויה לכל גינוי. זו אינה דרכה של הציונות וזו אינה דרכה של ההתיישבות. חשוב שהמשטרה תחקור את האירוע ותבדוק אח״כ עם הפרקליטות האם יש בסיס להעמדה לדין. החברה הישראלית צריכה להוקיע מתוכה התנהגות שכזו", הוסיף השר מהבית היהודי.

השר אריה דרעי גינה גם הוא את התמונות. "אני עומד מזועזע מהתמונות מעוררות הסלידה", אמר. "הגיע הזמן לומר בקול צלול וברור לאותם טרוריסטים - אין חלקנו עימכם, יהודים לא נהגו מעולם כך, לא נוהגים כך, ולא ינהגו כך".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי גינתה אף היא את התנהלות החוגגים. "הנערים שרקדו בחתונה שתועדה איבדו את הדרך", הדגישה חוטובלי. "זוהי לא דרכנו. לא דרכו של עם ישראל, ולא דרכה של היהדות. רצח בדם קר של חפים מפשע הוא הדבר המגונה ביותר בעוד שלרקוד ולהלל את הרצח מגונה ונתעב לא פחות".

"מטורפים שמביישים את היהדות" | צילום:

ליברמן: "להוקיע ולמגר, מסכנים את המדינה"

"מטורפים. עלובי נפש, שכחתם מה זה להיות יהודים, אתם מביישים את הכיפה, את הטלית ואת שם השם", תקף יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג. "מי שרוקד בחתונה וחוגג רצח של תינוק בשנתו הוא לא יהודי ולא ישראלי. צריך לסגור אותו מאחורי סורג ובריח במהירות האפשרית".

"הסרטון בו נראים הרוקדים בחתונה עם כלי נשק ותמונת התינוק שנרצח, מעיד על חבורה מטורפת של אנשים מסוכנים", הגיב יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן. "יש להוקיע את האנשים הללו ולמגר את התופעה הזו שפוגעת ביהדות ומסכנת את מדינת ישראל".

"האנשים האלה אינם יהודים. הם איבדו כל צלם אנוש. הם סכנה למדינת ישראל ויש להילחם בהם כמו שלוחמים בחמאס או בחיזבאללה", קרא יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד. "אנחנו לא צריכים להיאבק רק נגד החמאס היהודי, אלא גם נגד המציאות שהולידה אותו בחטא. הגיע הזמן שנצא יחד - ימין, שמאל, ומרכז - נגד התפיסות הקיצוניות והמטורפות שהולידו את חתונת הדמים הזו".

"להסתכל ולא להאמין לטירוף הזה. לפתוח בחקירה דחופה בחשד להסתה"

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיש הלילה הצעה דחופה לסדר בעקבות הסרטון. "עומק הזוועה והשנאה צריך להפחיד כל אדם בעל מצפון ושכל ישר", הדגיש עודה. "שתיקת רשויות המדינה לנוכח ההסתה לרצח המוצגת בסרטון מכשירות את הרצח הבא".

"אני מתביישת ומבועתת", שיתפה ח"כ שלי יחימוביץ' את חבריה בעמוד הפייסבוק שלה. "מדובר במפלצות נטולות מוסר אדם. שבטים פראיים שמורדים בממלכה. פצצות מתקתקות. ולא, אלה לא עשבים שוטים. אלה עצים חולים שהיכו שורש בקרקע מזובלת היטב וצילם אפל ומסכן את כולנו. לאויבים מבחוץ יכול נוכל, אבל אלה מי שיפרקו ויהרסו אותנו, וזו מלחמה".

"הקבוצה הזו שרוקדת משמחה סביב תמונתו של תינוק שרוף - זאת הקבוצה שמתנגדת לחקירות השב"כ, שרוצה להרוס את ישראל היהודית, להרוס את המשטר מבפנים ולזרוע פה רק שנאה. זו קבוצה שהולכת וגדלה בקרבנו", התריעה ח"כ ציפי לבני. "היהדות שלהם, של אלה הרוקדים על דם של תינוקות - היא לא היהדות שלי".

עמיתה לסיעה, ח"כ עמיר פרץ, יפנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ״ל המשטרה, בדרישה לפתוח בחקירה דחופה ומקיפה בחשד להסתה: "השיער סומר והגוף מתמלא חידודים חידודים למראה 'ריקוד המרצחים' - כך יכונה ריקוד זה. אלה ששמחים על רצח , הם גם אלה שירצחו וישרפו את היהדות ותורתה את הציונות ומטרותיה. על היועץ המשפטי להורות על פתיחה בחקירה דחופה ומקיפה".

"להסתכל ולא להאמין לאילו מחוזות של טירוף גוררים את כולנו", אמר ח"כ איציק שמולי. "חלק מבני עמנו בחרו בטרור. לרקוד עם רובים? לדקור תמונת תינוק לאחר שנשרף למוות בעודו בחיים? אני בכלל לא בטוח שהמנוולים האלה לא יכולים לתת השראה לחמאס. זה פשוט מחליא. אלה לא ראויים להיחשב עוד יהודים או ישראלים וצריך להקיא אותם מתוכנו מיד".

סרטון החתונה:
"מנוולים שנותנים השראה לחמאס" | צילום:

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם, הזדעזעה אף היא מהתמונות: "רצח משפחת דוואבשה הוא מעשה שאי אפשר להגדיר אותו במילה אחרת מלבד טרור. מעשים כגון אלו נוגדים את המוסר וההלכה היהודית שהם נר לרגליה של הציונות הדתית. מה שברור שהמצולמים בסרטון אינם חלק מהציונות הדתית , אני מביעה שאט נפש וסלידה ממעשים אלו, על שירותי הביטחון לפעול כנגד תופעות אלו ביד קשה ובאמצעים לגיטימיים בלבד".

עמיתה לסיעה, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הביע שאט נפש מהתמונות: "הריקוד ההזוי עם תמונתו של תינוק שנרצח בשנתו מייצג אידיאולוגיה מסוכנת ואיבוד צלם אנוש. עלינו להוקיע באופן החריף ביותר את האידיאולוגיה וההתנהגות הזו ולהבהיר שהיא לא חלק מההתיישבות, לא חלק מהציונות הדתית ולא חלק מגבולות השיח הדמוקרטי הלגיטימי במדינת ישראל".

"בחצר האחורית שלנו גדלים חיות אדם, שמרשים לעצמם לפרוק את מטעני השנאה והאלימות שבהם תוך זלזול בחוק והתעלמות מהחברה שלנו", אמרה ח"כ יעל גרמן. "הזעזוע העמוק שלי מהמעשה נובע לא רק מהאכזריות הבלתי נתפסת, אלא גם מכך שהרשו לעצמם להתנהג כך, שלא חשבו שזה נורא, שזלזלו במה שרובנו מרגישים, במה שזה יעשה לחברה שלנו. חובה על גורמי הביטחון לחשוף את החבורות האלו ולנהוג בהם כגורם המאיים על קיומנו".