אחרי הסערה בעקבות הדברים הקשים שהטיח חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) בחברת הכנסת קרין אלהרר (יש עתיד) בליל ההצבעות על התקציב ולאחר מכן בהצבעה על התיקון לחוק השוויון בנטל, כעת מתארת חברת הכנסת את השבוע שעבר עליה, את המתקפה התקשורתית עליה ואת הרגשות שעלו בה בשל הדברים. "זה העלבון הכי קשה שספגתי בחיים", היא אומרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

זה התחיל בלילה הדחוס של ההצבעות על תקציב המדינה: מי שמסתכל בתמונות מהמליאה יכול לראות את התסכול ההולך וגובר על פניה של אלהרר ככל שהלילה מתארך. לכל חברי הכנסת שעות של הצבעות רצופות זה לא פיקניק, בטח למי שסובלת מניוון שרירים ולא ביקשה מעולם הנחות, למעט התאמה מתבקשת במיקום של צג ההצבעות.

"היה לי קשה פיזית, זו הפעם הראשונה שאני נתקלת במצב של 470 הצבעות", היא מספרת. "פיזית אני לא יכולה להרים את היד, אני מטפסת עם היד על השולחן ומצביעה. אבל היה לי קושי, וביקשתי מעיסאווי שיצביע בשבילי, יש לי אישור לזה". הסיטואציה הזו גרמה לזעמו של חזן, לצעקות ועלבונות שהטיח בחברת הכנסת, ולטענה כי מדובר בהצבעה כפולה ובלתי חוקית.

רה"מ מעדיף שאשאר לצדו בכנסת (צילום: פלאש 90 - הדס פרוש)
"בסוף הוא עוד כועס עלי?" | צילום: פלאש 90 - הדס פרוש

שבוע חולף, והמליאה שוב מתכנסת למרתון של הצבעות. רגע לפני שהדיון מתחיל, חזן ניגש לאלהרר למה שיכנה אחר כך הניסיון שלו להתנצל. "בתחילת סדר היום הוא ניגש אלי ואמר לי 'אני מאד כועס עלייך'", מספרת אלהרר. "עניתי לו שיעוף לי מהעיניים. הוא ענה לי 'את יודעת מה? אני ממש מרחם עלייך'. כמה עוז יש לבן אדם אחד? לא מספיק שעורר מהומה רבה על לא דבר וגרם לי למפח נפש, בסוף הוא עוד כועס עלי?"

מאותו רגע, לדברי אלהרר, חזן עובר בין חברי הכנסת ומראה להם את התמונות שצולמו על ידי אחד העיתונאים, לפיהן כביכול אלהרר הצביעה הצבעה כפולה. בהצבעה על חוק הגיוס התרחשה התקרית הקשה במהלכה חזן קרא לעבר אלהרר: "את צריכה שעיסאווי יעזור לך?", קריאה שהתקבלה בקריאות של חברי כנסת אחרים נגד חזן. "אחרי עוד כמה הצבעות הוא אומר 'אוי יש הרבה הצבעות, התעייפתי'", סיפרה אלהרר. "וראש הממשלה והשרים יושבים שם".

"אני לא הסיפור"

אלהרר מתייחסת גם לסערה התקשורתית שהתרגשה עליה, מבחינתה מהסיבות הלא נכונות. "בסוף הכותרת זה 'חברת הכנסת קרין אלהרר הנכה'. אבל בואו, אין עוד איזה משהו שיכול להיות מזוהה איתי? חברת כנסת, פעילה, יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה. בסוף לא משנה מה נעשה, הכותרת 'העליב את קארין אלהרר הנכה', זה מה שיזכרו וזה הכי מצער בעולם, למה?".

ובסוף היא מבקשת להדגיש: "זו לא אני, אני לא הסיפור, הסיפור הוא 20% אנשים עם מוגבלויות בישראל. איך אני אצפה מהמפעל ברמת גן להעסיק מישהו עם מוגבלות, כשאורן חזן מתייחס ככה? איך זה קורה בכנסת ישראל? זה מעיד על התפוררות".

חבר הכנסת אורן חזן מסר בתגובה לכתבה: "אני נעלבתי ולא עלבתי. חברת הכנסת אלהרר יחלה למותי במליאה, ואני מצפה ממנה ומחבריה להתנצל על ההסתה ועל רצח האופי שעשו לי. גם כשניסיתי לגשת אליה כעבור כמה ימים היא איימה בפרובוקציה. את השאלה 'האם את רוצה שעיסאווי יעזור לך' הפניתי אל חברת הכנסת שולי מועלם ולא אל חברת הכנסת אלהרר".