גרסת השר:
גרסת השר: "טענות חסרות שחר" | צילום: רויטרס

האשמות חמורות כלפי השר סילבן שלום: הבוקר (רביעי) פורסם כי עובדת לשעבר של שלום טענה כי השר נגע בה בניגוד לרצונה במשך יותר משנה. על הטענות שהגיעו לידי המשטרה לא חלה התיישנות, אך האישה סירבה להתלונן. גרסתה של האישה כוללת טענות להטרדות ונגיעות באיברים מוצנעים. השר שלום טען בתגובה לדברים כי "מדובר במיחזור טענות שאין להן שחר. העניין נבדק והסתיים בלא כלום". בעקבות הפרסום, פנו חברות כנסת ליועץ המשפטי וינשטיין בבקשה שיורה על חקירת הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דברי האישה, שפורסמו הבוקר לראשונה בעיתון "הארץ", במשך תקופה ארוכה השר נגע באיבריה המוצנעים ו"שלח אצבעות" בניגוד לרצונה ולמרות שהדפה את ידיו. לטענתה, המעשים בוצעו במושב האחורי ברכב בו ישבו, במקום העבודה וגם כששהו מחוץ למשרד, בין היתר בבתי מלון. לאחר שהדברים שסיפרה למקורביה הגיעו למשטרה, היא התבקשה למסור את גרסתה - בה הבהירה שמעולם לא קיימה עם שלום יחסי מין ולא הסכימה שייגע בה. למרות הטענות החמורות, סירבה האישה להגיש תלונה וטענה כי אינה מונעת מרצון נקם. 

מטעמו של שלום נמסר בתגובה ל"הארץ" כי "מדובר במיחזור טענות שאין להן שחר. הנושא נבדק לעומק בעבר על ידי רשויות האכיפה ובהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, על דעת המשטרה והפרקליטות, העניין הסתיים בלא כלום".

פנתה ליועמ
צילום: יקירה צדקה

"תמונה מדאיגה וחמורה"

בעקבות הפרסום, פנו חברות הכנסת של מרצ - יו"ר המפלגה זהבה גלאון והח"כיות מיכל רוזין ותמר זנדברג - ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיורה לחקור את שלום. בפנייתן לוינשטיין ציינו הח"כיות כי יש לבדוק את ההאשמות והעדויות חוזרות בתקשורת "המעלות חשד להטרדה מינית של עובדות הכפופות לו". גם כאשר שמו של שלום הוזכר כמועמד לנשיאות לפני כשנה, עובדת לשעבר טענה כי שלום הציע לה הצעות מגונות - ולאחר בירור קצר נסגר התיק.

בפנייתן כתבו חברות הכנסת: "אנו החתומות מטה פונות אליך בבקשה כי תורה למשטרה להזמין לחקירה את השר סילבן שלום, על מנת שיציג את גרסתו. הפרסומים בתקשורת עולה תמונה מדאיגה וחמורה של הטרדות חוזרות ונשנות הכוללות כפייה פיזית של מגע מיני וניצול חמור של מרות הנמשכות לאורך זמן, כאשר מדובר ביותר מנפגעת אחת".

עוד נכתב בפנייה כי "על פי החוק חקירה שכזו מתחייבת גם בהיעדר תלונה וזאת כאשר עולה חשד לביצוע עבירה, קל וחומר כאשר מדובר בשר בממשלה. נבחר ציבור אינו יכול להתבצר בשתיקה או להסתפק בהכחשה סתמית בתקשורת וחייב מוסרית במתן דין וחשבון ובמסירת גרסתו ותגובתו להאשמות במשטרה"