נתניהו וגנץ, ארכיון (צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות)
נתניהו וגנץ, ארכיון | צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ הוא המועמד היחיד שהציבור מעריך שיוכל לנצח את בנימין נתניהו בהתמודדות לראשות הממשלה - כך עולה מסקר של ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם בשיתוף "איי-פאנל" עבור מהדורת סוף השבוע של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובה לשאלת הסקר "את מי היית מעדיף כראש ממשלה?", בהתמודדות ישירה מול בנימין נתניהו קיבל הרמטכ"ל לשעבר גנץ 44% לעומת 32% בלבד של נתניהו. פער מפתיע של 12%. תוצאות מפתיעות לא פחות התקבלו כאשר ענו הנשאלים על יתר המועמדים.

סקר חדשות 2: גנץ יכול לנצח את נתניהו
סקר חדשות 2 | צילום:

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד קיבל 32% לעומת 46% שהעדיפו את נתניהו. מאחוריו שני ביטחוניסטים - ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין עם 30% לעומת 46% של נתניהו. הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי מאחוריו עם 29% לעומת 41% שהעדיפו את נתניהו.

מי שנמצא הרחק מאחור הוא מי שנחשב למועמד המוביל בבחירות האחרונות - יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג. על פי נתוני הסקר, הרצוג הוא המועמד עם הסיכוי הנמוך ביותר לנצח את נתניהו עם 28% לעומת 51% לנתניהו.

סקר חדשות 2
סקר חדשות 2 | צילום:

כשהצגנו אפשרות שגנץ יתמודד מול נתניהו כמועמד של מפלגת שמאל או מרכז, הפער בינו לבין נתניהו הצטמצם. גנץ מקבל 41%, מול נתניהו שמקבל37%.

סקר חדשות 2
סקר חדשות 2 | צילום:

בהקשר ישיר להעדפה שהביעו הנשאלים כלפי גנץ - סברו 44% מהם כי צריך להשאיר את תקופת הצינון בת ה-3 שנים על כנה. 34% חושבים שיש לקצר את תקופת הצינון ו-11% סבורים שדווקא יש להאריך אותה.