ניידת משטרה. אילוסטרציה (צילום: פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90, חדשות

סוף למשבר הנגדים במשטרה ובשירות בתי הסוהר: השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר האוצר משה כחלון הכריזו הערב (רביעי) על תמריצים והגדלת שכרם של הנגדים המשרתים בגופי הביטחון הללו של עד כ-1,500 שקלים שתתבצע בשתי פעימות בשנים 2016-2017. הסכום הכולל: כ-400 מיליון שקלים בשנים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת כחלון וארדן, צוותים מהמשרד לביטחון פנים יסכמו את כללי המודל בתוך 30 יום. "יש לנו חובה מוסרית ואינטרס לאומי לתגמל את הסוהרים, שוטרי השטח ואת משפחותיהם בכדי שיהיו לנו ארגונים ביטחוניים חזקים ואיכותיים", אמר ארדן.

השרים כחלון וארדן (צילום: חדשות 2)
השרים כחלון וארדן | צילום: חדשות 2

החלטת השרים התקבלה בהמשך לסיכום שנחתם לפני 3 שנים בין הממונה על השכר במשרד האוצר לבין ראש אכ"א בצה"ל על יישום מודל שכר חדש לנגדים בצה"ל. הסכם זה ייושם במקביל למודל השכר עם הנגדים במשטרה ובשירות בתי הסוהר.

שר האוצר משה כחלון הוסיף כי "היום, יותר מתמיד, ראוי שגורמי הביטחון שנמצאים ברחובות ושומרים על ביטחון הציבור, ייהנו מהעלאה משמעותית שתביא לשכר הוגן וראוי. לכן אנו מיישמים מודל שיגדיל את שכרם של נגדים בצה"ל, במשטרה ובשירות בתי הסוהר".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן: "הסוהרים ושוטרי השטח הם הכוח המרכזי והעיקרי של שב"ס ומשטרת ישראל. הם עובדים בסיכון ביטחוני גבוה וללא מגבלת שעות וימים. יש לנו חובה מוסרית ואינטרס לאומי לתגמל אותם ואת משפחותיהם כראוי להם בכדי שיהיו לנו ארגונים ביטחוניים חזקים ואיכותיים. אני גאה בהסכם שהשגנו ושיעניק למשרתים תוספות שכר משמעותיות".

יו"ר ועדת המשנה לכוח בצה"ל, ח"כ יואב קיש (ליכוד), בירך הערב על ההסכם. "משרתי הקבע בצבא ובמשטרה מהווים את חוט השדרה של המערך הביטחוני. אני מברך את השרים על ההסכמה בנושא - יש חשיבות גבוהה לשימור ועידוד כוח אדם איכותי במגזר הנגדים".‎