מירי רגב (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
השרה מירי רגב | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

לאחר התחקיר, רגב מוותרת על המרוץ: שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה היום (שישי) רשמית כי לא תתמודד על תפקיד יו"ר מרכז הליכוד - תפקיד שנחשב למשפיע במיוחד בתוך התנועה בה היא מוגדרת כ"אישה החזקה ביותר". בסביבת רגב, שתחקיר שפורסם בעניינה בערוץ 10 הוביל לבדיקת מבקר בעניינה, הסבירו כי התחקיר לא הוביל להחלטתה: "ענייני משרדי קודמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסביבתה של רגב טוענים כי החליטה על הסרת המועמדות לפני כשבוע, וכי השרה שוחחה על העניין עם מספר שרים וחברי כנסת הרבה לפני פרסום התחקיר. לדברי המקורבים, המהלך נובע מהצורך להתמקד בענייני המשרד שהיא אמונה עליו.

כעת המועמד היחיד לתפקיד, אותו פינה השר לשעבר דני דנון שמונה לשגריר באו"ם, הוא צחי הנגבי. הנגבי, שמשמש גם כיו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון, הודיע הערב: "נכון לעכשיו, נותרתי היחיד שהודיע רשמית ופומבית על מועמדותו לתפקיד זה. אני מניח שבימים הקרובים יצטרפו מועמדים נוספים". חברי מרכז הליכוד  - כ-3,800 במספרם - יכריעו בחודש הבא מי ישמש בתפקיד החשוב.

"בשתי הפעמים הקודמות בהן התמודדתי לכהונה נכבדה זו, בשנת 1998 ובשנת 2003, זכיתי לתמיכתם הגורפת של מרבית החברים", הוסיף הנגבי. "אני מאמין שגם הפעם אזכה לאמון המרכז, ואצעיד אותו לעמדת השפעה ומעורבות ממשית בחיי התנועה והמדינה".

סירב לשר בלי תיק. הנגבי
המועמד היחיד כרגע. הנגבי | צילום:

המבקר: "הגיעו תלונות נגד השרה רגב"

אמש מבקר המדינה הודיע כי יפתח בבדיקה על התנהלות לשכת שרת התרבות רגב. המבקר יחקור חשד למינויים פוליטיים לא ראויים והתקשרויות אסורות ללא מכרז. המבקר יבצע את הבדיקה בעקבות התחקיר שפורסם אמש בחדשות 10 שבו נחשף היומן של איתן כהן, ראש המטה המוניציפלי של רגב. היומן כלל רשימת מינויים פוטנציאליים של פעילים פוליטים הקשורים לליכוד לתפקידים שונים בגופים ציבוריים הכפופים למשרד התרבות והספורט.

מבקר המדינה התייחס לתלונות נגד רגב והבהיר כי מספר תלונות שהתקבלו בשבועות האחרונים כבר נבדקות. הוא אף אישר שתלונות חדשות שהגיעו בימים האחרונים ייבדקו בקרוב גם כן. "הגיעו למשרדי חומרים ותמונות לפני למעלה משבוע, וחומרים נוספים הגיעו במהלך השבוע הזה", אמר שפירא. "אנחנו בשבוע הבא נבחן אותם ונראה אם יש מקום גם לגביהם לפתוח בבדיקה".

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא (צילום: פלאש 90, חדשות)
מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: פלאש 90, חדשות

בתחקיר נחשפה גם הקלטה של השרה רגב שבו היא תוקפת את היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין ואומרת: "איזה זבל". זאת לאחר שטען שימנע מרגב לשלול את תקציב התיאטרון הערבי בחיפה אל מיאדן. רגב הגיבה שלשום לדברים: "הדברים נאמרו בעידנא דריתחא ואין באמירה זו לשקף את עמדתי ואת תחושותיי כלפי היועץ אותו אני מעריכה, מכבדת ומוקירה. התקשרתי אליו והתנצלתי בפניו על אמירה זו".