הישג נוסף לאופוזיציה במליאה: עוד לפני הדיונים הסוערים הצפויים היום (רביעי) בכנסת על תקציב המדינה,  דנו הח"כים בשלל הצעות חוק, רובן של האופוזיציה. אחת מהן גם עברה, ושוב נראו חגיגות שמחה ומחיאות כפיים - בניגוד לנהלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצבעה הייתה על אישור הצעת חוק בקריאה טרומית הקובעת כי יש להגביל את מספר התיקים שיועברו לטיפול עובד סוציאלי המטפל במשפחות, חוק שיזם ח"כ מאיר כהן מיש עתיד. הצעת החוק מבקשת לקבוע כי עובד סוציאלי לא יטפל ביותר מ-60 משפחות בעת ובעונה אחת.

הממשלה התנגדה להצעה, אך לבסוף ניצחה האופוזיציה ברוב של 44 מול 42. מספר חברי כנסת, בהם יעל גרמן מיש עתיד ומרב מיכאלי מהמחנה הציוני, התחבקו והחליפו נשיקות לציון ההישג, כשגם חברי כנסת ממרצ הצטרפו למחיאות הכפיים לאחר ההכרזה על תוצאות ההצבעה.

"הגבלת התיקים תוביל לעבודה יותר יעילה ומקצועית"

הצעת החוק עברה למרות התנגדות ועדת השרים לענייני חקיקה ותעבור כעת לדיון בוועדת העבודה והרווחה. זו הפעם השנייה שבה האופוזיציה מצליחה להעביר חוק למרות התנגדות הממשלה, כאשר ההצעה הקודמת הייתה של ח"כ קארין אלהרר. בשבוע שעבר אף הצליחה האופוזיציה ליירט הצעת חוק של הממשלה על ביטול חזקת הגיל הרך.

בדברי ההסבר להצעת החוק ח"כ כהן נכתב: "כיום לא מעוגנת בחוק או בתקנון חלוקה של תיקים לפי רמת אינטנסיביות הטיפול בהם. לפיכך, ראוי שתהיה הגדרה כזו בחוק המוצע במטרה למקד את ההגבלה באופן שתיקים הדורשים טיפול אינטנסיבי יוגבלו, בעוד שתיקים שבהם נדרשת בקרה תקופתית בלבד לא יוגבלו. הגבלת התיקים תוביל לעבודה יותר יעילה ומקצועית של העובדים הסוציאלים ובכך תסייע לרווחת הציבור".