החוק עבר ברוב של 52 תומכים (צילום: קובי גדעון פלאש 90)
צילום: קובי גדעון פלאש 90

ועדת הכנסת אישרה היום (שלישי) הוספת עוזר פרלמנטרי שלישי לחברי הכנסת - מהלך שצפוי לעלות כ-20 מיליון שקלים למשלמי המסים. ההצעה אושרה ברוב של 7 ח"כים מול שניים שהתנגדו. בין המתנגדים יו"ר סיעת "כולנו" ח"כ רועי פולקמן, שטען כי "לא הגיוני שתוך חמש דקות הוחלט על העברת מיליוני שקלים לתקציב הכנסת - אין דיון מעמיק, אין פיקוח ואין בדיקה של יעילות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר סיעת "המחנה הציוני" ח"כ מרב מיכאלי דווקא תמכה בהמהלך. "רק כשהגעתי לכנסת הבנתי למה ללוביסטים יש כזאת דריסת רגל בכנסת. למרות שדרה מקצועית מדהימה, עבודת הליבה של הכנסת חסרה כוח אדם מקצועי", הסבירה. "המציאות השתנתה, הקשר עם הציבור תופס חלק נכבד מסדר היום וצריך להתאים את הכלים שלנו למציאות הזו".

גם ח"כ יואל חסון ("המחנה הציוני") בירך על התוספת. "זה שירות אמיתי לציבור", הצהיר. "היכולת להגביר את הקשה ולשרת את בוחרינו כראוי תגדל משמעותית עם עוזר שלישי, וכל זה נכון וראוי פי כמה בעידן הדיגיטלי בו נדרש מענה מהיר לפניות ציבור".

רק אתמול דחתה נשיאות הכנסת את הבקשות של חברות הכנסת יעל גרמן ("יש עתיד") ושלי יחימוביץ' ("המחנה הציוני") לקיים דיון בהעלאת שכר חברי הכנסת. בכך ככל הנראה נסללה דרכה של העלאת שכרם של חברי הכנסת, המוצמד לשכר הממוצע במשק, בכאלף שקלים כבר בינואר הקרוב.