ביבי בנימין נתניהו בישיבת ממשלה
"יש הבדל". נתניהו | צילום: חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לתיעוד "חתונת השנאה" שנחשף בשבוע שעבר, ועורר הדים מקיר לקיר. נתניהו גינה את קבוצת הימין הקיצוני שהשתתפה בריקוד השנאה, בו הושחתה תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע היהודי בכפר דומא, אך עם זאת טען כי ישנו הבדל בין טרור יהודי ופלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הטרור הערבי שתוקף אותנו בלי הרף ואנחנו נלחמים בו ללא לאות ובלי הגבלות, הטרור הזה הוא קודם כל בהיקף הרבה יותר גדול, אין מה להשוות", אמר נתניהו. "בעוד שכאן באה ממשלה, ובציבוריות שלנו כל הגופים וכל המנהיגים יצאו נגד התופעות של טרור יהודי. אצלנו מגנים - שם משבחים".

"ברשות הפלסטינית קוראים לכבודם כיכרות, רחובות ומשלמים להם משכורות", הוסיף ראש הממשלה. "יש הבדל עצום בין הגישה הבריאה של החברה הישראלית והדמוקרטיה הישראלית ששוללת טרור, מגנה טרור ופועלת נגד טרור, לעומת הרשות הפלסטינית שלצערי מעודדת טרור ומסיתה לטרור".

נתניהו גם תקף את הדברים שהושמעו בימים האחרונים נגד הציבור הדתי-לאומי בעקבות פרסום סרטון החתונה, וציין כי נעשה לו עוול. "חשוב להבהיר עד כמה הקבוצה הקיצונית הזאת, לדעתי קיצונית ושולית, בוודאי אינה מייצגת את הציונות הדתית", הדגיש ראש הממשלה. "לנסות לחבר את הציונות הדתית עם הקבוצה הזו זה דבר שעושה עוול גדול מאוד לציבור יקר שנאמן למדינה, תורם למדינה, תורם לצה"ל, תורם ליחידות המובחרות ביותר בצה"ל".

ראש הממשלה יצא גם להגנת השב"כ, שנמצא בימים אלה תחת מתקפה מצד אנשי הימין הקיצוני, הטוענים כי חוקרי הארגון מענים את החשודים בביצוע הפיגוע בכפר דומא. "השב"כ על כל זרועותיו עושה כאן עבודה חשובה ביותר, פועל לפי החוק, הוא פועל תחת פיקוח משפטי", הבהיר. "הוא פועל בהתאם למדיניות הממשלה להילחם בטרור באשר הוא, וכך אנחנו עושים. איננו מוכנים לקבל טרור ורצח מכל צד שהוא".