קצינים ולוחמים במילואים, שפתחו במאבק נגד ארגון "שוברים שתיקה", קיימו הבוקר (ראשון) מסיבת עיתונאים בתל אביב יחד עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שבה תקפו את התנהלות הארגון: "חצו את הקו האדום מביקורת לחתרנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפיד אמר בפתח דבריו כי "ביקורת היא דבר חשוב, יש לכם ביקורת תעשו אותה פה. לא יכול להיות שיהיו ארגונים בחו"ל שאומרים שלא תהיה מדינת ישראל והם ממנים ארגונים כאן כמו שוברים שתיקה". יו"ר יש עתיד הבטיח: "אנחנו נוביל יחד הליך חקיקה שימנע מארגוני BDS לממן עמותות שעוזרות להכפיש את מדינת ישראל בעולם".

"צריך להעז לחלום על חופש גם מהכיבוש" (צילום: חדשות 2)
"מותר לבקר, אסור לשקר" | צילום: חדשות 2

רב-סרן במילואים עמית דרי, מנהל המכינה הקדם צבאית תבור ואחד מראשי התארגנות המילואימניקים, האשים כי שוברים שתיקה הפך להיות כלי בידי ארגוני ה-BDS שמקדמים חרם על ישראל.

"מי אתם שוברים שתיקה שתגידו עלינו שזרקנו את הקוד האתי מהחלון? מותר לבקר, אבל אסור לשקר", אמר דרי. "בניגוד לארגונים אחרים, אנחנו המפקדים והלוחמים מעל הפוליטיקה". הוא פנה ללפיד ואמר: "אנחנו מבקשים שאתה וחברייך תגנו עלינו".

מני ונטורה, לוחם במיל' שדיבר במסיבת העיתונאים האשים את אנשי הארגון בסילוף מידע. "בחודשים האחרונים אני רואה הרבה כתבות. הם מראים חצאי אמיתות, הם לוקחים מקרה אחד או שניים שיש טעות של קצין או חייל ומספרים את זה מבלי לראות את התמונה המלאה".