אין תמונה
"דחיית חוק הגיור - החלטה אמיצה"

גוזר את הקופון הפוליטי? אחרי שהחליט למשוך את תמיכתו בחוק הגיור שקידמה סיעת התנועה - החלטה שעשויה לאיים על יציבות הקואליציה - זוכה ראש הממשלה נתניהו לתמיכה מהמחנה שנותר באופוזיציה. הבוקר (רביעי) שלח הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף מכתב לנתניהו ובו הוא מברך אותו על החלטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברצוני לברך את אדוני ראש הממשלה על החלטתו האמיצה", פתח הרב יוסף את מכתבו. "בשנה האחרונה קיימנו פגישות רבות בעניין חוק הגיור ובהן הסברנו כי החוק יביא לידי התבוללות איומה בעם היהודי".

"כבוד ראש הממשלה בהחלטתו זו מונע למעשה את הסכנה הזו ומסייע לאחדות עם ישראל", הוסיף הרב יוסף. "הנני לברך את כבודו, שיזכה לאורך ימים ושנות חיים מתוך בריאות איתנה".

"רה"מ מסייע לאחדות ישראל" (צילום: חדשות 2)
"רה"מ מסייע לאחדות ישראל" | צילום: חדשות 2

החלטתו של נתניהו למשוך את תמיכתו בחוק, שפורסמה לראשונה בחדשות 2, מהווה סדק נוסף בין ראש הממשלה לבין שותפותיו הקואליציוניות. גורמים במערכת הפוליטית אמרו כי החלטתו של נתניהו נבעה מהערכתו כי הבחירות קרובות ומתוך רצון להימנע מהגדלת הקרע עם החרדים.

על רקע המחלוקות האחרונות בממשלה יכנס היום ראש הממשלה נתניהו את ראשי סיעות הקואליציה לפגישה משותפת. נתניהו צפוי להבהיר לסיעות כי אם לא יתפשרו בנושאי דת, מדינה וכלכלה, הקואליציה תתפרק וייערכו בחירות חדשות.

אין תמונה
"רה"מ לא נאמן למילותיו"

אמש איים ח"כ אלעזר שטרן (התנועה), יוזם חוק הגיור, בפרישה מהקואליציה וגם מסיעת התנועה בעקבות טרפוד החוק שיזם. "אם החוק לא יעבור - בשביל מה לנו להישאר בממשלה?", אמר בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי". גם ח"כ עמרם מצנע ממפלגתו טען לאחרונה שהמפלגה צריכה לצאת מהממשלה בשל הקיפאון המדיני, והשר עמיר פרץ מתח אף הוא ביקורת על תפקוד הממשלה.

"חוק הגיור" מסדיר את סוגיית הגיור במדינת ישראל. בחודש פברואר האחרון הוא עבר בקריאה ראשונה כש-28 ח"כים הצביעו בעד מול 16 שהתנגדו. על פי נוסח הצעת החוק, תועבר סמכות הגיור לרבני ערים בכל הארץ במקום בבית דין לגיור. נוסף על כך, כל מי שמבקש להתגייר יוכל לבחור היכן לעשות זאת על פי רצונו החופשי ויוכל לגשת לכל דיין שהוא אם אחר יסרב לגיירו.