פורשת. יחימוביץ' (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
"יש גבול למשחקי המילים". יחימוביץ' | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה היום (שבת) בחריפות את שר החוץ ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ואמרה כי היא סולדת מהמחשבה לפיה יתמנה לתפקיד ראש הממשלה. "הרעיון הזה מעורר בי חלחלה", אמרה יחימוביץ' באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית גלבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש גבול לתעתוע ולמשחקי המילים והספינים של ליברמן", אמרה יחימוביץ' על מי שעשוי להפוך לשותף הקואליציוני של מפלגת העבודה לאחר הבחירות. "ממתי הוא נהיה שמאלן?", היא תהתה. "רק לפני מספר חודשים הוא קרא לא לקנות בחנויות של ערבים. האם יש קריאה יותר גזענית מזו?".

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר התייחסה גם להסכם בין יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני והבהירה כי "העובדה שלא הסכמתי לוותר אז לציפי לבני הייתה חולשה ולא חוזקה שלי". יחימוביץ' הוסיפה: "הוויתור של הרצוג מאפשר למפלגת העבודה נקודת פתיחה טובה היום. אני יזמתי בעבר את הקריאה ללבני ולפיד להקים גוש חוסם. המגעים לא צלחו אז".

ליברמן, ארכיון (צילום: AP)
"ממתי הוא נהיה שמאלני?". ליברמן | צילום: AP

יחימוביץ' הביעה את מורת רוחה מהתבטאותה של לבני בתכנית "מצב האומה" נגד ראש הממשלה נתניהו - דברים שעוררו סערה ציבורית. "הייתי מעדיפה שההופעה של לבני בתכנית לא הייתה מתקיימת", הדגישה חברת הכנסת.

בתגובה לדברים אמר הערב ח״כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) כי ליחימוביץ' "יש עוד הרבה מה ללמוד לפני שתגיע לכישוריו, יכולותיו ולניסיונו של שר החוץ, אביגדור ליברמן". עוד הוסיף כי "כנראה שדבריה נובעים מעודף שימוש בגראס".