אדל ביטון (צילום: חדשות 2)
אדווה יחד עם אדל. ארכיון | צילום: חדשות 2

ד"ר אדווה ביטון, אמה של הילדה אדל, שנפצעה אנושות בפיגוע יידוי אבנים סמוך לאריאל לפני כשנתיים הודיעה כי היא מצטרפת למפלגת הבית היהודי. "אני מרגישה שהגיע הזמן לעשות סדר בכל מה שקשור לענישה במדינת ישראל כלפי הטרור", סיפרה ביטון לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מגיעה עם אג'נדה כמו מעמד האישה, ובכלל בפן המדיני, אני חושבת שאני ראויה להגיע לכנסת ולהשפיע שם", היא הוסיפה. "אני מודעת לכוחות וליכולות שלי. כפי שהצלחתי במאבק עם הבת שלי אני רוצה לעזור לאנשים נוספים".

בנוגע לשאלה האם יש לה סיכוי להיכנס לכנסת, השיבה ביטון כי היא חדורת מוטיבציה ומלאת אמונה שתצליח. "מי שלא מעז לא יודע", ציינה ביטון. "אני חושבת שבעזרת השם הקב"ה יגרום לכך שגם אדל תתקדם במהרה ואז אוכל להתפנות ב-100%. זה ייתן לי עוד כוחות. כשאתה נמצא כולך בטיפול באדל זה לא פשוט גם ברובד הפיזי וגם ברובד הנפשי".

לדבריה, היא אינה מתכוונת לעזוב את בתה, שעדיין משתקמת מפציעתה. "לא אעזוב את אדל למערך לא בנוי ולא מוכן", אמרה ביטון. "היא נמצאת בבית, אבל יש לה מערכת של מטפלים שמסייעים לנו. יש לי על מה לסמוך, אדל כבר מטופלת בבית קרוב לשלושה חודשים".

ביטון הדגישה כי היא מרגישה שיש לה תמיכה מסביבתה למהלך. "יש מאחוריי קהל וכוח גדול של אנשים שמאמינים בי", היא הבהירה. "הודעתי לשר בנט שאני מעוניינת להיכנס למפלגה, ומה שמניע אותי זה הכוח שעומד מאחוריי".

אדל נפצעה באורח קשה בחודש מרס בשנה שעברה בתאונה שאירעה בכביש 5, סמוך לצומת גיתי שליד אריאל. על פי החקירה, אמה של אדל, שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית שנסעה לפניה, כתוצאה מיידוי אבנים מגבעה סמוכה.