מהומה פרצה היום (רביעי) בכנסת, לאחר שחבר הכנסת באסל גטאס (בל"ד) עלה לנאום בפני המליאה כשעל צווארו כרוכה כאפיה. לדבריו של גטאס, לבישת כיסוי הראש המסורתי נועדה להביע הזדהות עם תלמידי בתי ספר במגזר הערבי, שהפגינו השבוע בעקבות הרג תושב כפר כנא שתקף שוטרים בסכין לפני חמישה ימים. גטאס טען כי התלמידים הותקפו משום שחבשו כאפיות ולכן הוא עולה לנאום עם כיסוי הבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרם עלייתו לנאום, חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) פנתה ליושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, וביקשה ממנו לבחון האם חבר כנסת רשאי לנאום במליאה עם כאפיה. "עולה פה חבר כנסת ערבי עם כאפיה", אמרה רגב לאדלשטיין. "אני דורשת לבדוק האם על פי כללי הכנסת מותר לחבר כנסת ערבי לעמוד עם כאפיה ולדבר בפני המליאה".

אדלשטיין פסל את טענותיה של רגב וטען כי זכותו של גטאס לדבר בפני המליאה עם כיסוי הראש סביב צווארו. "אם אנחנו באים עם כיפות לכנסת, אז הוא יכול לבוא עם כאפיה", השיב אדלשטיין לרגב.

במהלך נאומו, תקף חבר הכנסת גטאס את השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ואמר כי ישנו קשר בין דבריו בשבוע שעבר על הריגת מחבלים, ועל התקרית בסוף השבוע בה נורה למוות תושב כפר כנא על ידי שוטרים. גטאס שאל את השא האם הוא מתכוון להתפטר בעקבות אירועים בכפר כנא, אך אהרונוביץ' השיב לו: "השאלה אינה ראויה לתגובה ואין בכוונתי להתפטר".