לראש הממשלה בנימין נתניהו לא תהיה ברירה אלא לפטר בקרוב מאוד את השר עמיר פרץ - כך מעריכים הערב (שבת) במערכת הפוליטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההערכה היא כי דבריו של פרץ שלפיהם יש לפעול להחלפת נתניהו וכי האחרון "הפך להיות הבעיה במקום הפתרון" - ייאלצו את ראש הממשלה לפטר את השר להגנת הסביבה, אולי כבר מחר בבוקר. מוקדם יותר, בריאיון ל"פגוש את העיתונות", תקף פרץ את ראש הממשלה ואמר: "לא אהיה חלק מממשלה שממשיכה במגמות הללו". יחד עם זאת, הוא הודיע כי לא יתמוך בתקציב 2015.

בתגובה לאיומי פרישתו של השר עמיר פרץ מהממשלה, אמר סגן השר הרב בן דהן (הבית היהודי) כי "עמיר פרץ מאיים לפרוש מהממשלה. אם הבעיה היא דף ועט או הקלדת המכתב - אנחנו יכולים לעזור לו בעניין. אם אתה רוצה לפרוש - תפרוש, אל תאיים".

גם סגן השר אופיר אקוניס (הליכוד) אמר כי "השר פרץ חצה כל קו אדום ודינו - פיטורים. דברי בלע של שר נגד ראש ממשלה שהוא חבר בממשלתו הם לא רק חוצפה וחוסר בדרך ארץ ובמנהל תקין, אלא חוסר יושר מוסרי מן המעלה הראשונה. טוב יהיה אם לא יאיים בהתפטרות - אלא יפוטר".

פרץ ל"פגוש את העיתונות": לא אשאר בממשלה

במהלך הריאיון לחדשות 2 אמר פרץ כי "ראש הממשלה הפך את מדיניות הייאוש למדיניות עיקרית. אני לא אתמוך בתקציב כפי שהוא היום, כשזעקת האנשים העניים ביותר מולי, ולא אשאר בממשלה שתמשיך להתנהג כפי שהיא מתנהגת היום".

בנוגע להתפתחויות הביטחוניות בתקופה האחרונה אמר פרץ כי "ראש הממשלה שבוי בידי המגמות הקיצוניות ביותר, דווקא בזמן כזה". לטענתו, "בימים שהכול רותח ובוער סביבנו, ראש הממשלה לוקח טקסטים כל כך קיצוניים ונותן לגיטימציה להבעיר את השטח". הוא הוסיף כי "הגיע הרגע להתחיל לדבר על אלטרנטיבות לראש הממשלה".

בהכנת הידיעה השתתפו יאיר שרקי ויוסי זילברמן