ניצן הורוביץ (צילום: פלאש 90)
פורש מהכנסת. הורוביץ, ארכיון | צילום: פלאש 90

הפתעה במרצ: ח"כ ניצן הורוביץ הודיע היום (רביעי) על פרישתו מהחיים הפוליטיים. "אחרי התלבטות עמוקה החלטתי לא להתמודד ברשימת מרצ לכנסת הבאה", הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שקלתי את זה במשך חודשים רבים והתלבטתי עד הימים האחרונים", שיתף הורוביץ את עוקביו. "שתי קדנציות בכנסת - יותר משש שנים כחבר כנסת - ואני רוצה להמשיך לכיוונים חדשים. זו הכרעה מאוד לא פשוטה מבחינתי. עשיתי דרך ארוכה ומרתקת בתנועה הזו ויש לי בה חברים ותומכים רבים בכל קצות הארץ".

הורוביץ שנכנס לחיים הפוליטיים לאחר קריירה ארוכה בעיתונות, התמודד בשנה שעברה גם על ראשות עיריית תל אביב מטעם המפלגה. "בכל התפקידים שמילאתי במרצ, במערכות הבחירות השונות לכנסת ולעיריית תל אביב, ובכל הפרוייקטים והמחוייבויות שלקחתי על עצמי, נתתי את המקסימום", הוא כתב.

"מגוון הנושאים שהובלתי נגע בהמון אנשים", הוא פירט, "מאבק בגזענות, שיתוף פעולה אזורי, מאבק בכפייה דתית, הגנה על הסביבה, פלורליזם ותרבות חזקה, עירוניות מתקדמת, וכמובן זכויות הקהילה הגאה והאהובה שלי. עכשיו אני מאחל בהצלחה לחבריי בסיעה בראשות חברתי זהבה גלאון, ומייחל למהפך בבחירות".

עם זאת, הורוביץ לא פירט על תכניותיו העתידיות. "יש לי מחשבות ותכניות והן יתבררו בקרוב", הוא רמז. "דבר אחד בעיקר ברור לי מאוד: דעותיי וערכיי לא השתנו. השנים שלי בפוליטיקה, על אף הקשיים והמכשולים וההיכרות עם כמה היבטים עוד פחות נעימים של העסק, לא ערערו את השקפת העולם שלי, אלא דווקא חיזקו והעמיקו אותה".

יושבת-ראש מרצ, זהבה גלאון, מסרה בתגובה על הודעתו של הורוביץ: "קיבלתי בצער את החלטתו של ניצן הורוביץ לא להתמודד ברשימת מרצ לכנסת. ניצן היה דמות חשובה ומשמעותית במרצ בשש השנים האחרונות, פרלמנטר מעולה וחבר. ניצן חתום על שורה של הישגים פרלמנטריים וציבוריים. ניסיתי להניא אותו מהחלטתו כי חשבתי שהוא צריך להמשיך ולתרום במסגרת מרצ לחברה הישראלית, אך לצערי הוא היה נחוש מסיבות אישיות לסיים את כהונתו הנוכחית בכנסת ולא להתמודד שוב. אני מודה לו על העבודה המשותפת ומאחלת לו בהצלחה בדרכו החדשה".

גם בפורום הגאה של המפלגה הצטערו להתבשר על החלטתו של הורוביץ. "זה יום עצוב לקהילה הגאה בישראל ולתומכיה שיאבדו בכנסת הבאה פרלמנטר חרוץ ונמרץ שפעילותו בכנסת לאורך השנים היוותה ייצוג אותנטי ומעורר השראה לציבור הגאה, ברגעי משבר וברגעי הצלחה", מסר יו"ר הפורום דרור מזרחי. "תרומתו למאבקה הציבורי של הקהילה ולנראות הציבור הגאה בישראל היתה חסרת תקדים ולא תסולא בפז".